Autori Warhammer 40,000: Dawn of War a Company of Heroes chcú robiť menšie hry |
Po oddelení od Segy sa Relic potrebuje trochu pretransformovať, aby dokázal na trhu prežiť.
Zdá sa, že stratégie, aj keď stále s vášnivým publikum, už dnes nie sú až tak rentabilné. Mnoho aj ikonických značiek dnes už nevychádza a do strategických žánrov sa veľkí vydavatelia vždy púšťajú opatrne. O samostatných štúdiách to platí dvojnásobne. Dôkazom je aj Relic, ktorý sa minulý rok odtrhol od Segy. Aj keď má na konte značky ako Company of Heroes, Warhammer 40,000: Dawn of War alebo Homeworld, musí zmeniť svoju stratégiu.
Štúdio bude, samozrejme, podporovať svoje existujúce hry, napríklad novými DLC pre Company of Heroes 3, ale okrem toho sa aktívne začne zameriavať na vývoj a vydávanie menších in-house projektov. Taktiež chce ale prinavrátiť niektoré obľúbené značky z minulosti pre moderné publikum. Môže ísť o reedície, remastery alebo úplne nové franšízové zážitky, ktoré zachytávajú ducha originálov a zároveň oslovujú novú generáciu hráčov.
„Relic Entertainment bolo vždy štúdio definované svojou odolnosťou a vášňou pre vytváranie nezabudnuteľných herných zážitkov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Relic Justin Dowdeswell. „Táto nová kapitola pre nás predstavuje významný míľnik. Tým, že sme prijali nezávislosť a sústredili sa na naše hlavné silné stránky, sme presvedčení o našej schopnosti prinášať inovatívne, vysokokvalitné hry, ktoré budú mať ohlas u hráčov na celom svete. Budúcnosť spoločnosti Relic Entertainment je svetlá a my sa tešíme, že sa môžeme vydať na túto novú cestu.“
Niet sa čo čudovať, dnešný herný trh nie je v dobrej kondícii, o investície je núdza, stratégie sa až tak nepredávajú a všetky tieto cesty sú jednoznačne lacnejšie a istejšie. Menšie projekty im zožerú menej peňazí a vytvoria ich rýchlejšie. Pri remasteroch je zas základ hotový. Uvidíme, ktoré značky nám tak opäť prinesú.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvé zábery z nového Highlander filmu s Henrym Cavillom 36
- Celá prvá séria Fallout seriálu je voľne dostupná na YouTube 22
- Podľa analytika Goldman Sachs je to len začiatok: ceny RAM prudko rastú a zdražova 93
- Koľko vyjde zloženie PC zostavy s DDR4 pamäťami? 30
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 22
- Zomrela Catherine O'Hara zo Sám doma aj The Last of Us 29
- RECENZIA: Sacred 2 Remaster 10
- GTA VI možno nebude mať pri vydaní fyzickú verziu 96
- Rambo prequel sa už natáča, robí ho režisér Sisu 28
- Ktoré hry sú v Ubisofte ešte vo vývoji? 44 zobraziť viac článkov >












