FromSoftware nechcelo vydať Dark Souls pod Sony, pretože bolo sklamané z toho, ako sa postavilo k Demon's Souls |
Yoshida potvrdil dôvod rozídenia sa Sony a FromSofware.
FromSoftware odmietlo, aby Sony vydalo Dark Souls, pretože bolo sklamané z toho, ako Sony zaobchádzalo s Demon’s Souls. Hoci dnes je Demon’s Souls považované za začiatok populárnej série Soulslike hier, v čase svojho vydania Sony neverilo v jeho globálny úspech. Dôvodom bola vysoká obťažnosť hry a negatívne ohlasy z prvotných testov, čo viedlo k rozhodnutiu nepublikovať ju mimo Japonska. Namiesto toho sa o vydanie v USA postaral Atlus a v Európe Bandai Namco.
Podľa bývalého prezidenta Sony Interactive Entertainment, Shuhei Yoshidu, Sony chcelo po úspechu hry spolupracovať s FromSoftware na pokračovaní, no štúdio odmietlo a namiesto toho sa spojilo s Bandai Namco pri vývoji Dark Souls. Yoshida priznal, že Sony podcenilo potenciál hry a dodatočne uznalo, že išlo o chybu v ich rozhodovacom procese. Totiž sám sa v tej hre zasekol. Považoval ju za zlú.
Aj keď Sony stratilo možnosť vydávať Dark Souls, neskôr sa im podarilo obnoviť spoluprácu s FromSoftware pri vývoji exkluzívneho Bloodborne pre PlayStation 4. Yoshida vyjadril radosť z tejto spolupráce a označil Bloodborne za jednu z najlepších hier Hidetakou Miyazakiho.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Slovenská hra Indiana Jones and the Eternal Temple je dostupná zadarmo 67
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 44
- Nový Xbox nebude len od Microsoftu 170
- Článok: Čitateľská hra roka 2025 132
- Bude mapa GTA VI výrazne väčšia ako v GTA V? 70
- RECENZIA: Reanimal 8
- Sony si zabezpečila pamäť pre PS5 až do konca roka, zvažuje zdraženie hier a služi 157
- Philips sa spojil s Kingdom Come Deliverance II a spravil špeciálnu edíciu Philips 53
- Zábery na Sophie Turner ako Laru Croft priamo pri filmovaní 122
- Recenzia na seriál Fallout Season 2 20 zobraziť viac článkov >












