PRIHLÁS

Microsoft v máji definitívne zastaví Skype, používateľov smeruje na Teams

Používatelia dnes našli v kóde Skype plány na ukončenie služby a Microsoft to hneď potvrdil.

pridal saver 28.2.2025 o 15:30 pod software
Microsoft v máji definitívne zastaví Skype, používateľov smeruje na Teams

SOFTWARE > NOVINKY >

Microsoft oznámil, že od 5. mája 2025 definitívne ukončí podporu komunikačnej platformy Skype, čím sa uzavrie jedna z najznámejších kapitol v histórii online komunikácie. Používateľom ponúka možnosť bezproblémového prechodu na bezplatnú verziu Microsoft Teams, pričom ich kontakty, skupinové chaty a história správ budú automaticky presunuté bez nutnosti vytvárania nového účtu.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú Skype opustiť, Microsoft poskytuje nástroj na exportovanie údajov vrátane histórie správ a fotografií. Počas 60-dňového prechodného obdobia bude zachovaná interoperabilita, takže používatelia môžu posielať správy medzi Skype a Teams.

Významnou zmenou je ukončenie podpory pre volanie na domáce alebo medzinárodné čísla, ktoré bolo kedysi jednou z kľúčových funkcií Skype. Microsoft vysvetľuje, že s rozmachom VoIP a lacnejšími dátovými plánmi už tento typ služieb nemá také opodstatnenie ako v minulosti. Existujúce Skype kredity budú rešpektované až do konca predplatného obdobia, no nové kredity už nebudú k dispozícii.

Rozhodnutie ukončiť Skype prichádza po rokoch stagnácie platformy, ktorú prekonali služby ako Zoom, WhatsApp alebo FaceTime. Počas pandémie COVID-19, keď videohovory zažívali obrovský nárast, sa očakávalo, že Skype zaznamená renesanciu, no namiesto toho používatelia uprednostnili konkurenciu.

Microsoft teraz naplno sústredí svoje úsilie na Teams, ktorý v roku 2020 predstavil aj v osobnej verzii. Spoločnosť zdôrazňuje, že prechod na Teams je voliteľný a používatelia si môžu svoje údaje vyexportovať, ak sa rozhodnú pre inú platformu.

Hoci sa odchod Skype môže zdať nostalgickým momentom, Microsoft vidí budúcnosť v Teams, ktorá spája pracovné a osobné komunikačné potreby. Nakoniec už dlhšie sme videli, ako sa firma o Skype nestará a rôzne veci fungovali, ako chceli.





Páči sa mi! (+4)






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Nová pc zostava (1)
Nazdar, po dlhých rokoch kupujem novú PC zostavu, ...
|Lenovo legion 5 - poraďte :-) (2)
Ahojte, potrebujem vyriešiť nový notas a chcel by ...
|Rady pri výbere oled monitora (26)
Ahojte, keďže Alza spustila BF zľavy, mám dilemu. ...
|Vyššia teplota cpu pri helldiv... (17)
Čaute, ako je spomenuté v názve, pri Helldivers 2 ...
|Pc nenačíta windows (21)
Zdravím, dnes som asi po mesiaci zapol desktop PC ...
|Filmy filmy filmy film... (47957)
O filmoch. Hádam chápete....
|Screenshots (64524)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Serialy (17437)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Off-topic (135297)
Čokoľvek, čo budete chcieť povedať, možete spraviť...
|Čo ma dnes potešilo ... (43554)
Sem mozte pisat co vas dnes potesio , co ste prije...
|Svet, ukrajina, vojny ... (45440)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk