GTA moder hovorí, že modovanie v GTA VI by mohlo byť ešte masívnejšie |
Myslí si, že by Rockstar mohol ich v stopách Bethesdy, aj keď poznáme Take 2, to by najradšej mody zrušilo úplne, alebo ich predávalo.
V novom interview sa Razer, tvorca vizuálneho modu NaturalVision pre GTA V, vyjadril k očakávaniam ohľadom moderskej scény v pripravovanom Grand Theft Auto VI. Podľa neho má modovanie v GTA VI obrovský potenciál, obzvlášť ak Rockstar uvoľní oficiálne nástroje na tvorbu modov.
„Myslím si, že modovanie bude väčšie než kedykoľvek predtým, keď GTA VI nakoniec vyjde na PC. Dúfam, že Rockstar poskytne hráčom oficiálne nástroje na modovanie hry, najmä vzhľadom na smerovanie, ktorým sa uberajú s FiveM. Skrýva sa v tom obrovský potenciál. Predstavte si, že by si zobrali príklad z Bethesdy a zaviedli riadny obchod pre používateľský obsah. Mohlo by to veľmi pomôcť modderom aj Rockstaru. Rád by som niečo také videl.“
Zároveň však dodáva, že vizuálne mody podľa neho tentoraz nebudú až také žiadané, keďže hra už v základe vyzerá mimoriadne dobre. Aj keď to trochu preháňa, stále nevieme, ako bude vyzerať ingame a ako hru obmedzia konzoly. Na PC bude vždy čo vylepšovať.
„Rád by som vytváral mody pre GTA VI, ale zatiaľ je trochu skoro hovoriť o konkrétnostiach. Úprimne, nemyslím si, že vizuálne mody budú tentoraz veľmi žiadané. Hra už teraz vyzerá neuveriteľne. Skôr by ma bavilo vytvárať obsah pre vlastné servery, ako exteriérové mapy alebo vlastné interiéry.“
Naráža tým na rozšírenie podpory FiveM - populárnej platformy na roleplay servery, ktorú Rockstar najprv zakázal, ale neskôr odkúpil a začlenil do svojho ekosystému. Aj to naznačuje, že vlastný používateľský obsah a roleplay servery môžu v GTA VI zohrať významnú úlohu, najmä na PC.
V súvislosti s tým sa objavili aj neoficiálne informácie, že Rockstar by mohol rozvíjať obsahový systém podobný Robloxu, kde hráči vytvárajú a zdieľajú vlastné herné režimy, svety a objekty.
Hoci verzia pre PC príde neskôr, podľa skorších vyjadrení CEO firmy Corsair by to nemalo byť oneskorenie v rádoch rokov, ale skôr mesiacov. Na konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X|S je vydanie naplánované na 26. mája 2026, a pokiaľ nedôjde k ďalšiemu odkladu, ostáva už menej než rok do vydania jedného z najočakávanejších titulov desaťročia.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 17
- RECENZIA: Ninja Gaiden 4 39
- Shuhei Yoshida tvrdí, že grafický výkon v PlayStation konzolách dosiahol svoj limi 73
- RECENZIA: The Outer Worlds 2 30
- USB-C bude musieť byť v EU aj v nabíjačkách a zdrojoch 37
- RECENZIA: Darkenstein 3D 11
- Sarah Bond: Nový Xbox bude veľmi hi-end a veľmi prémiový 110
- Bližší pohľad na novú verziu PlayStation 5 Pro a aj nový Dualsense 25
- Battlefield 6 predstavuje prvú sezónu 79
- Bývalý šéf Assassin’s Creed objasnil svoj odchod: Ubisoft ma požiadal, aby som ods 36 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS5 Xbox Series X|S Vývoj: Rockstar / Rockstar Štýl: Akčná Adventúra
| ||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||
















