Ako to je s LA Noire? |
LA Noire je ďalším zo zle manažovaných projektov Rockstaru, prekonáva aj Red Dead.
LA Noire je ďalším zo zle manažovaných projektov Rockstaru, prekonáva dokonca aj Red Dead, aj keď v tomto prípade nebola chyba priamo v Rockstare. Minimálne nie zo začiatku.
Celé to vlastne začalo Team Bondi, ktoré sa v roku 2003 rozhodlo robiť exkluzívnu hru pre PS3, dohodlo sa so Sony. Bondi malo totiž dodať PS3 platforme launch titul, ktorý by kompletne zadefinoval platformu počas jej života, ale ako vieme, nedokázal to. V istej fáze Sony napriek svojej 20 miliónovej investícii odstúpilo.
McNamara, autor hry totiž po roku vývoja uvidel GTA San Andreas, a rozhodol sa titul plne prerobiť. To si už na neho došliaplo Sony, ktoré zistilo, že štúdio prakticky nefunguje a vyslalo tam svojich ľudí, aby dozerali na vývoj (podobne spravilo THQ pri Stalkerovi). Tí však zistili, že štúdio nemá prakticky nič, čo by za viac ako dva roky vývoja mohlo ukázať. Nehrateľná hra požiadavky na killer titul nespĺňala.
Interaktívny 3D noir príbeh sa nekonal a Sony odišlo. Na jar 2006 nastúpil Rockstar a dohodol sa so Sony, že nebudú žiadať peniaze, ale zoberú exkluzivitu značky (možno sa to medzitým prenieslo na Agenta). Značka však stále nikde. Hra sa totiž od target renderu z roku 2006 úplne zmenila, preportovala a štyrikrát odložila. Je zatiaľ vo hviezdach, kedy ju uvidíme.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Ghost of Yotei ukázal svoj gameplay 159
- Nové Alza dni zľavy spustené 22
- 3000-dolárové RTX 5090 sú pre plebs, 500-tisícová zlatá RTX 5090 je práve pre vás 58
- Rockstar možno nechtiac naznačil návrat GTA 4 a Red Dead Redemption 2 vo vylepšený 60
- Seriálový Harry Potter sa ukázal, už padla prvá klapka 67
- Letný Steam výpredaj už pomaly končí 56
- Porovnanie Ghost of Yotei s Ghost of Tsushima 77
- Meta pri ťahaní AI expertov nešetrí, zobrala vedúceho vývoja z Apple a dala mu 256 40
- Porovnanie výkonu PS5 Pro s RTX 5060 Ti a Radeon 9060 XT 128
- Prichádza limitovaná edícia PS5 konzoly s témou Ghost of Yotei 53 zobraziť viac článkov >
Xbox 360
PC PS3 PS4 Xbox One Switch Vývoj: Rockstar / Team Bondi Štýl: Akcia / Triler Web: domovská stránka hry
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|