ARM predstavil osemjadrové mobilné grafické čipy |
ARM predstavil svoju MALI 600 sériu mobilných grafických čipov, ktoré budú v sebe môcť mať až 8 jadier.
ARM predstavil svoju MALI 600 sériu mobilných grafických čipov, ktoré budú v sebe môcť mať až 8 jadier. Firma chce čipom dosiahnuť konzolovú grafiku na mobiloch, 4K a 8K rozlíšenie videí a UI menu, ktoré by bežalo na 60 fps.
Spolu s ohlásením firma predstavila prvý zo šestovkovej série, štvorjadrový čip Mali-T604, ktorý spolu s dvojjadrovým ARM Cortex-A15 a fyzikálnym procesorom ARM Artisan uvidíme v Exynox 5 procesore Samsungu. Benchmarky zatiaľ nemáme, ale obrázky a video ukazujú čo približne dokáže.
Spolu so štvorjadrom by sme mali koncom roka uvideť aj osemjadrovú verziu T658. Príchod ďalšej generácie osemjadier ohlásila firma na budúci rok, kedy príde T628 a T678 s novými funkciami pre vývojárov na spracovanie grafiky.
Pre porovnanie Tegra 3 je škálovateľná do 12 jadier a bude zaujímavé sledovať, čo na jeseň prinesie Nvidia.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Amazon omylom zverejnil celý nový film Jasona Stathama pred kinopremiérou 29
- GTA VI Extended look je už tu! 548
- AliExpress stránka potichu vytvára odtlačok vášho počítača, prezradili ju Bluetoot 30
- Nový leak z GTA VI ukazuje benzínovú pumpu 131
- The Witcher 3 oznamuje remaster, bude zadarmo pre majiteľov hry 123
- Alza spustila nové zľavy 9
- Objavilo sa ďalšie leaknuté video z GTA VI a leaker pridáva vyhrážky Rockstaru 136
- GTA VI dostalo ďalšie leaknuté video, tentoraz z netradičného miesta - Nudist town 96
- DDR5 pamäte v Nemecku skupujú scalperi, botov je na niektorých e-shopoch už desaťk 44
- Nové leaky z GTA VI ukazujú pláž a herný obchod 116 zobraziť viac článkov >















