Najúčinnejšia zbraň v Dying Light je útek |
Keď zhasnú svetlá, utekajte.
Netrvá to dlho a som paralyzovaný. Namiesto bránenia nechám smradľavú zombie, aby sa mi zahryzla do hrdla. Dying Light hrám približne minútu a dívam sa po tretíkrát na Game Over obrazovku. Od strachu som zabudol hrať. V hre je deň, slnko je vysoko a mojou úlohou bolo preskákať po strechách a dostať sa k navigačnému majáku. Nič viac.
Demo Dying Light nie je ťažké, ale vie zaskočiť v tú najnepravdepodobnejšiu chvíľu. Hrdelné výkriky je počuť odvšadiaľ, zombíci sa motajú všade. Nájdete ich na ulici, v dome, na streche. Sú malátni, neútočia, kým vás neuvidia a ich reflexy sú na bode mrazu. Ale aj pri útoku jeden na jedného ste zraniteľní a vami ovládaná postava sa zdá byť nielen neskúsená (rovnako ako vy, keď hru hráte po prvýkrát), ale aj viditeľne slabá.
Na začiatku hrdina naozaj nič nevie, má po ruke iba slabé zbrane, nevie s nimi poriadne bojovať a ani to lozenie mu nejde. Obe schopnosti sa zlepšujú používaním. Ak je vám blízky boj na blízko palicou, vaše údery budú časom silnejšie aj rýchlejšie. To platí aj pri zdolávaní prekážok, skákaní a šplhaní po múroch.
Demo Dying Light má tri časti, v tej poslednej sa hrdina dokáže liezť ako Spider-Man, vyšvihnúť na múrik a rovno uderiť nemŕtveho do tváre klincami vylepšenou baseballovou pálkou. Čo samozrejme dovoľuje podnikať riskantnejšie kroky a bojovať so skupinami. V Dying Light je kladený dôraz na voľnosť pohybu, môžete skákať po strechách, kde ste v relatívnom bezpečí, alebo prechádzať po tichu z jednej miestnosti do druhej a likvidovať nepriateľov spoza chrbta.
Obyčajne však platí, čím väčší hluk robíte, tým viac nemŕtvych vám pôjde po krku. Útek je rovnako efektný ako výstrel zo zbrane. Tá druhá možnosť je však horšia, výstrel prezradí vašu pozíciu. V poslednej časti dema sa dívam na nádvorie, kde sú banditi. Vytiahnem revolver a namierim na sud. Jeho explózia privolá nemŕtvych, tí okamžite začnú bojovať s banditmi. Dívam sa na scénu podo mnou a zabúdam, že výstrel prilákal návštevníkov. Už ma hryzú do krku.
V Dying Light sa dá loziť po všetkom, po čom je možné liezť aj v reálnom živote. Múry, steny, drôty medzi domami. A keď sa dostanete k vystreľovacej kotve, pohyb po meste sa značne zrýchli a oveľa rýchlejšie sa dostanete do bezpečia, keď vám horí za zadkom. V hre budete cez deň zbierať suroviny a zásoby pre výrobu lepších zbraní a vylepšovanie táborov, ktoré oslobodzujete a čistíte po celom meste, a cez noc sa modliť, aby ste prežili.
Noc v Dying Light je mimoriadne nebezpečná. Hrdina sa môže spoliehať na svoju schopnosť, ktorou identifikuje zombie aj cez steny, ale keď ho objavia a nestihne ujsť, je mŕtvy. Zombie sa pohybujú neuveriteľnou rýchlosťou, sú agresívne a extrémne silne. Boj je možný, ale je zbytočný. Skôr než niekoho zložíte, pribehnú ďalší. V bezpečí ste iba v táboroch a do jedného takého som sa musel dostať. Cez deň bol totiž obsadený banditmi. V noci mal byť prázdny. Myslíte, že bol? Nie. Díval som sa opakovane na Game Over obrazovku.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 36
- RECENZIA: Eriksholm: The Stolen Dream 18
- Seriálový Harry Potter sa ukázal, už padla prvá klapka 67
- 3000-dolárové RTX 5090 sú pre plebs, 500-tisícová zlatá RTX 5090 je práve pre vás 58
- Rockstar možno nechtiac naznačil návrat GTA 4 a Red Dead Redemption 2 vo vylepšený 61
- RECENZIA: Stronghold Crusader: Definitive Edition 33
- Cyberpunk 2077 patch 2.3 sa ukáže v stredu 70
- Porovnanie Ghost of Yotei s Ghost of Tsushima 77
- Meta pri ťahaní AI expertov nešetrí, zobrala vedúceho vývoja z Apple a dala mu 256 41
- Ďalšie ukážky z novej Mafie 57 zobraziť viac článkov >
PC
PS4 Xbox One Vývoj: Warner Bros. / Techland Štýl: Akcia / Survival Web: domovská stránka hry
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|