Sony opäť v zisku, predala 3.5 milióna konzol |
Hry a filmy pomohli japonskému gigantu späť do čiernych čísel.
Sony s radosťou zverejnila svoje finančné výsledky za prvý fiškálny štvrťrok roka 2014 (1. apríl až 30 jún 2014). Spoločnosť je opäť v zisku a podiel na tom má aj zisková herná divízia. Prakticky všetky hlavné divízie až n a mobilnú boli uplynulý štvrťrok v zisku. Japonský si za minulý rok zaúčtoval stratu 1,25 miliardy dolárov a v roku 2012 bol síce zisku, no musel kvôli tomu predať niekoľko svojich najcennejších nehnuteľností.
Sony Computer Entertainment prezradila, že za posledné 3 mesiace predala 3.5 milióna konzol PS4, PS3 a končiacej PS2 (odhadom tak PS4 za daný štvrťrok predalo 3 krát viac kusov ako Xbox One). Okrem toho predali ďalších 750 tisíc handheldov, čo je kombinované číslo predajov PS Vita a PSP. S predajmi PS4 stúpajú spoločnosti príjmy aj z PlayStation Network a po pripočítaní príjmov z hier a ďalšieho softvéru sa herná divízia dostala do zisku 43 miliónov dolárov. To je veľká zmena oproti 164 miliónovej strate z prvého kvartálu minulého roka, vtedy však náklady zdvihli investície do prípravy PS4. V najbližšej dobe by mali príjmy tejto divízie ďalej rásť, a to napriek pokračujúcemu prepadu predajov hier pre PS3.
Sony Corporation mala príjmy na úrovni takmer 18 miliárd dolárov, prevádzkový zisk 691 miliónov, z čoho im po zaplatení úrokov z úverov zostalo 265 miliónov ako čistý zisk pred zdanením. Okrem rozbehnutia biznisu okolo PlayStation4 spoločnosti pomohlo aj zrušenie stratovej PC divízie. Napriek tomu, že sa herná a sieťová divízia spravila najväčší skok z mínusu, je po stratových mobiloch najmenej zarábajúcou divíziou v Sony. Sony stále najviac zarába na finančných službách, ktoré jej za štvrť roka zarobili $440 miliónov.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 280
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119
- Steam Machine už dostáva prvé testy 159 zobraziť viac článkov >















