Total War: Arena vpustí na bojiská 20 hráčov a tisíce vojakov |
Free to play titul využije rovnaký engine ako Rome II, ale sústredí sa na multiplayer a boje, vynechá budovanie impéria.
Creative Assemby pripomenulo, že okrem Total War Battles: Kingdom pripravuje aj ďalší free to play titul nazvaný Total War: Arena, o ktorom sme prvýkrát počuli už začiatkom roka 2013. Sega Total War značke evidentne dôveruje a má na to aj dobré dôvody. Total War hry vraj každý mesiac zapne okolo 850 tisíc hráčov, a to tento rok žiadna Total War hra nevyšla.
Pokým odbočka Battles: Kingdom bude hardvérovo nenáročný titul a bude sa dať hrať aj na tabletoch, Arena využije engine Rome II a na bojisko privedie tisíce bojovníkov ovládaných 20 hráčmi rozdelenými do dvoch tímov. Podľa vedúceho projektu Arena má CA v pláne dať každému hráčovi pod kontrolu 3 jednotky a 10 hráčov by dokopy malo na bojisku ovládať 7 až 8 tisíc bojovníkov. Jednotlivé frakcie nebudú reprezentovať iba unikátne jednotky, ale aj vodcovia. Hráč si teda vyberie či chce hrať za Alexandra Veľkého, Germanikusa, Caesara, Leonidasa, alebo iného legendárneho stratéga. Vodcovia aj jednotky budú zbierať skúsenosti, postupovať na vyššie úrovne a získavať špeciálne zručnosti, zbrane, brnenia a schopnosti.
Arena je venovaná iba bojiskám a nebude obsahovať žiadne budovanie ríše či základne. Hra s troma jednotkami by nemala byť zložitá, ale súťaživí hráči sa budú musieť naučiť spolupracovať, keďže práve tadiaľ vedie cesta k víťazstvám, a to už tak jednoduché nebude. Model 10 vs 10 by mal zároveň poslúžiť ako ochrana proti hráčom, ktorí kvôli nedisciplinovanosti či problému s internetom tím opustia uprostred boja. 8 dobre hrajúcich hráčov môže s trochou šťastia poraziť aj kompletný 10 členný tím. Kvôli free to play modelu bude hra braná ako služba a bude sa postupne rozvíjať. Až časom pribudnú napríklad Galovia, ale v zálohe zostávajú napríklad aj Číňania a iné exotické frakcie. Total War: Arena je už vo fáze uzavretého alfa-testu, takže by sme sa ho mohli dočkať už počas roka 2015. Pravdepodobne tak vyplní okno, ktoré vznikne medzi Attilom a ďalším plnohodnotným dielom.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Phil Spencer a Sarah Bond odchádzajú z Xboxu, nová šéfka Asha Sharma prichádza z A 249
- The Witcher 3 nové DLC má vraj rozšíriť Velen a Severné kráľovstvá 44
- PS6 podľa informácií nebude mať plnú RDNA5 architektúru 66
- RECENZIA: Highguard 35
- Unreal Tournament 2004 je späť a zadarmo, fanúšikovia vydali prvý patch po viac ak 21
- Pamäťová kríza môže položiť výrobcov elektroniky, varuje šéf Phisonu 59
- Sony zatvára Bluepoint Games 102
- God of War: Sons of Sparta titul vyvolal kritiku tvorcu značky Davida Jaffeho pre 45
- God of War Trilogy Remake prinesie nový bojový systém 75
- Samsung ukazuje funkciu Zero-peeking privacy na Galaxy S26 Ultra, predobjednávky n 41 zobraziť viac článkov >
|
PC
Vývoj: Creative Assembly / Creative Assembly Štýl: Stratégia / Multiplayer | |
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |
















