EA je v zisku, Need For Speed sa vráti tento rok, Battlefield 5 príde budúci |
EA potvrdilo, že tento rok uvidíme nové pokračovanie série Need For Speed, nie len mobilnú hru z tejto série
EA sumarizuje posledný štvrťrok 2014 a pri tej príležitosti sa s verejnosťou podelili aj o informácie ohľadne svojich plánov na rok 2015. Za tretí štvrťrok roku finančného 2015 bol ich čistý príjem na úrovni $1.13 miliardy, čo predstavuje slušný nárast oproti $808 miliónom za rovnaké obdobie rok predtým. Čistý zisk bol 150 miliónov dolárov. Za prvých 9 mesiacov finančného roka bol ich čistý príjem $3.3 miliardy a príjem $142 miliardy, čo je slušný pokrok oproti strate rok predtým. Navyše sú doteraz v zisku takmer 500 miliónov dolárov. Je to pre firmu zásadný obrat oproti predchádzajúcemu roku kedy boli permanentne v strate. Vyzerá, že v EA sa už situácia obrátila v hrách a financie to nasledujú. Priniesli EA Access službu, kvalitné Dragon Age, slušný Titanfall, odložili Battlefield Hardline aby sa vyhli nedorobenému titulu.
Zo zaujímavostí nextgen tržby malo EA na 427 miliónoch dolárov, ktoré stúpli o 1600% keďže minulý rok ešte boli minimálne, oldgen bol na 306 miliónoch dolárov, čo bol pokles o 28 percent, PC malo 218 miliónov so stúpnutím o 4% a mobily 160 miliónov, kde tržby stúpli o 26%. O 34% stúpli aj ich príjmy z digitálu.
Tento rok sa od nich dočkáme dvojice veľkých značiek. Už dávnejšie sme vedeli, že séria Need For Speed, ktorá vychádzala každoročne viac ako dekádu, si dá v roku 2014 pauzu. Teraz len potvrdili, že tento rok môžeme očakávať novú hru zo série a nemysleli tým mobilnú Need For Speed: No Limits, ktorá vychádza už čoskoro. Taktiež potvrdili, že Star Wars: Battlefront od DICE príde ešte pred Vianocami a bude previazaný s novou filmovou časťou. Viac informácií o hre sa dočkáme na jar, keď bude vonku viac informácií o filme. Či príde tento rok aj nový Mirrors Edge je zatiaľ otázne.
CEO EA Andrew Wilson taktiež potvrdil, že Battlefield 5 je stále na pláne na posledný štvrťrok 2016. Tým pádom bude rozdiel medzi hlavnými časťami teraz 3 roky a už čoskoro nám pauzu vyplní policajný Hardline. Taktiež priblížil aj vydanie novej PGA Tour hry. Tá bola ohlásená v lete a jej vydanie sme čakali ešte v tomto štvrťroku, no EA sa rozhodla hru odložiť na ďalší, pričom Wilson hovorí, že by mala byť vonku do konca júna.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvé zábery z nového Highlander filmu s Henrym Cavillom 36
- Celá prvá séria Fallout seriálu je voľne dostupná na YouTube 22
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 35
- Zomrela Catherine O'Hara zo Sám doma aj The Last of Us 33
- Filmová adaptácia hry Split Fiction už má scenár 45
- Nový Xbox Magnus má byť hybridná PC konzola 134
- Fallout 76 je dočasne zadarmo pri príležitosti finále seriálu 7
- Rambo prequel sa už natáča, robí ho režisér Sisu 28
- The Last of Us seriál bude mať zrejme len tri série 96
- CXMT ide proti prúdu, predáva lacné DDR4 pamäte 52 zobraziť viac článkov >












