Gamescom 2016: Čo nového prinesie Q.U.B.E.²? |
Na vlastnej koži sme si vyskúšali ranú verziu Q.U.B.E.² a novinky, ktoré hra prinesie
Portal pred niekoľkými rokmi rozpútal mániu first person logických hier a na jeho úspech sa pokúsilo nadviazať niekoľko ďalších štúdií so svojimi hrami, ktoré koncept obmenili. Portaly vymenili za magnety či iné sily, na ktorých založili mechanizmy. Jedným z tých úspešnejších projektov bol Q.U.B.E. od britských Toxic Games a my sme sa s nimi na Gamescome stretli, aby sme si mohli vyskúšať dvojku.
Predstavili nám hneď úvod Q.U.B.E.². Ten je podľa slov jedného z tvorcov skôr lineárny, aby takouto cestou hráčov naučili princípy a základné mechanizmy hry. A môžem to potvrdiť. Úvod naozaj pripomína skôr prvú časť a snaží sa vás naučiť používať vaše schopnosti od tých najzákladnejších. Potom by sa však hra mala viac otvoriť a umožní vám aj oveľa viac skúmania ako prvá hra. Taktiež sa viac rozbehne príbeh, ktorý nadväzuje na Director’s Cut prvej časti, ktorý prvý raz predstavil nejaký komplexnejší príbeh do univerza.
Ste novou postavou, ktorá sa prebúdza z kryospánku a zisťuje, že má problémy. Ocitá sa na neznámom mieste plnom prekážok a nástrah, s ktorými si musí poradiť. Našťastie na to nie ste sami, ale získate pomoc od postavy z prvej časti. Musíte tak zistiť, ako sa z cudzej planéty dostať a čo sa deje v pozadí. Prístup hry k príbehu bude skôr vedecký, nie priamočiary ako v prípade prvej časti. Autori sa inšpirovali titulom Firewatch v oblasti rozprávania príbehu a celkovo chcú pridať viac adventúrnych prvkov.
Hra opäť prinesie späť mechanizmy manipulácie s rôznofarebnými kockami, kde každá farba reprezentuje inú vlastnosť a schopnosť. Niektorými si postavíte rampu pod sebou, inými zas niečo môžete aktivovať. Začínate s jednou farbou, postupne sa pridávajú ďalšie. V ukážke sme videli len známe kocky z minulej časti, neskôr v hre sa ale objavia aj novinky. Hra chce byť ešte viac sugestívna aj vďaka podpore VR, kde už teraz vieme, že príde na Oculus a PSVR. Autori ale ešte nekonkretizovali úplne všetky detaily ohľadne platforiem.
Na druhú stranu, z technických vecí už vieme, že hra pobeží na Unreal Engine 4 a autori potvrdili, že to pre nich predstavuje veľký krok vpred. Vizuál sa zatiaľ až tak nelíšil od jednotky, no mali sme možnosť vyskúšať len pre-alpha verziu, ktorá ešte nemala tieto veci dokončené. Už teraz ale mala kompletný dabing 3 hlavných postáv. Neskôr by do hry chceli zakomponovať aj editor úrovní, no zatiaľ nemohli prezradiť, akým spôsobom sa budú úrovne zdieľať. Nakoniec mi odpovedali aj na jednu zaujímavosť. Spýtal som sa na to, či si Q.U.B.E. predstavujú ako niečo väčšie a odpoveď bola kladná. Už teraz majú mnoho ďalších nápadov a rozhodne chcú vytvoriť výraznú a silnú sériu. Už čoskoro by sme sa o hre mali dozvedieť viac.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- GTA VI má podľa Take-Two bezprecedentné predobjednávky 66
- Alza spustila nové zľavy 9
- Return to Castle Wolfenstein je po 24 rokoch v Nemecku konečne dostupný bez cenzúr 14
- GTA VI ukážku budú môcť streameri okamžite preberať z Netflixu 90
- Ryan Hurst ukázal, ako vyzeral v úlohe Krata 25
- Výrobcovia pamätí si vopred zaistili miliardy, kríza môže trvať do 2029 75
- Netflix údajne môže za odhalenie GTA 6 dať až 100 miliónov dolárov 85
- Zdražovanie PC komponentov pokračuje, výrobcovia zvyšujú ceny základných dosiek pr 70
- The Lord of the Rings: War in the North sa práve vrátil v Legacy edícii. 23
- RECENZIA: No More Room in Hell 2 2 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS4 Xbox One Switch Vývoj: Toxic Games / Toxic Games Štýl: Logická Web: domovská stránka hry
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||














