Ultimate General pokračuje v občianskej vojne |
Ultimate General: Civil War hráčov berie do bitiek o Aquia Creek, Bull Run, Malvern Hill, Chickamauga a ďalšie nám neznáme miesta.
Sever proti juhu, občianska vojna Únie proti Konfederácii, téma u nás populárna približne ako bejzbal a NASCAR. Nadšenci do real-time strategických hier s inou, ako sci-fi témou, si ale nemôžu veľmi vyberať a tak aj nás uprostred Európy poteší správa o pripravovanom vydaní Ultimate General: Civil War. Hra stojí na základoch Ultimate General: Gettysburg a prichádza od toho istého štúdia. Game-Labs vydalo Gettysburg v roku 2014 a hoci nebol bez chýb, dostalo sa mu veľmi kladného prijatia. Hra potom dostávala aktualizácie, tá (zatiaľ) posledná bola vydaná v júli tohto roka, ale namiesto vydávania expanzii sa štúdio presunulo k novej hre. Ako meno napovedá, teraz sa pokúsi pokryť celú vojnu.
Ešte nedokončená hra sa testuje v Steam Early Access, kde by podľa plánu autorov mala stráviť iba 2 až 4 mesiace. Hrateľnosť a mechanizmy by už mali byť na svojich miestach a pracuje sa na obsahu. Popri kampani a nastaviteľných bojoch už ponúka niekoľko historických bitiek a majú pribudnúť ďalšie väčšie i menšie. Jednotky v bojoch získavajú skúsenosti, a ak prežijú, môžu generála nasledovať do ďalšej bitky. Po víťazných bojoch stúpa aj generálová prestíž a môže svoju armádu zväčšovať.
Ako ukazuje trailer, na bojiskách sa môžu stretnúť slušne veľké armády. Hráč ich potom môže v boji všetky ovládať priamo, alebo ich nechať iba plniť základné pokyny. Autori sa snažia ohľadom zbraní a ich dostupnosti držať historickej skutočnosti, ale zaujímavé taktické možnosti sa otvárajú vďaka terénu - zákopom, domom, riekam, dobrému rozhľadu na kopcoch i nenápadnosti v lesoch. Viacerí hráči ale nie sú nadšení z umelej inteligencie, ktorej pomáha neustála presila a časový limit, počas ktorého musí hráč splniť zadané úlohy na sto percent, inak mu je pripísaná prehra. Problém je ešte zdôraznený absenciou multiplayeru.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- DOJMY: 007 First Light 67
- RECENZIA: Cronos: The New Dawn 93
- Nové Alza dni zľavy spustené 12
- Tomb Raider seriál už má svoju Laru, bude ňou Sophie Turner 106
- Detaily plánovaných RTX 50 super grafických kariet Nvidie 55
- iPhone 17, iPhone Air, Air Pods 3 a nové Watch hodinky predstavené 88
- 007 First Light sa predstavil v prvom gameplay videu 53
- PS6 má mať vraj jednoduchší dizajn ako PS5 a odnímateľnú mechaniku 115
- Motorola predstavila nové smartfóny a luxusnú kolekciu na veľtrhu IFA 2025 v Berlí 4
- DOJMY: Anno 117: Pax Romana 0 zobraziť viac článkov >
![]() |
PC
Vývoj: Game-Labs Štýl: Stratégia / Realtime Web: domovská stránka hry
| ||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|