Vyšlo Super Mario Run, zadarmo sú tri levely a 20 sekúnd |
Sympatický inštalatér sa zoznamuje s mobilmi a tabletmi.
V lete sa stala fenoménom Pokémon Go, ale ako vieme, nebola od Nintenda. Novou hrou pre mobily a tablety od tejto spoločnosti je Super Mario Run a včera vyšla iba na App Store, keďže spoločnosť sa obáva pirátenia na Androide. Obava je oprávnená, keďže hra nie je free-to-play. Dá sa síce stiahnuť zdarma a aj v obchode je označená ako "free", ale hráč sa takto dostane iba k zlomku obsahu. Uvidí začiatok príbehu o ďalšej Mariovej výprave za záchranou princeznej a vyskúša si prvé tri levely prvého sveta, ktoré zároveň slúžia ako tutoriál. Už zo štvrtého a posledného levelu prvého sveta si ale môže zahrať iba 20 sekúnd a nemá teda šancu poraziť prvého mini-bossa. Ako bolo oznámené ešte pred vydaním hry, za plnohodnotný zážitok je treba zaplatiť €9.99.
Po zaplatení sa otvoria všetky levely všetkých šiestich svetov, teda 24 tratí. Ovládanie je oproti tradičným Mariovým skakáčkám zjednodušené nielen pre potreby smartfónov, ale až tak, aby sa dala celá hra pohodlne ovládať jednou rukou. Mario automaticky beží zľava doprava a dokonca sám preskakuje malých nepriateľov. Hráčovou úlohou v prvých leveloch je iba dávkovať "silu" skoku pri preskakovaní väčších prekážok, zbierať mince a ideálne aj odhadnúť doskok tak, aby dopadol na hlavu niektorého z nepriateľov. Vo vyšších leveloch ale sú aj zaujímavejšie prekážky, ako napríklad posuvný pás pohybujúci sa v protismere behu a samozrejme mini-bossovia.
Okolo tejto základnej výzvy je ďalšia vrstva, ktorej súčasťou je Toad Rally, ktorej sa hráč zúčastňuje za získané lístky, súťaží v nej proti oponentovi a zbiera mince i priaznivcov, ktorým sa páčia kaskadérske kúsky. Po víťaznom dobehnutí do cieľa sa prívrženci pridajú k Mariovi a umožnia mu obnovovať poničené kráľovstvo, čo znamená prístup k budovám a bonusovým levelom.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza rozbehla nové zľavy 20
- GTA 6 predobjednávky možno budúci týždeň nebudú, Rockstar sa vraj nechystá rozposi 67
- Sony dvíha cenu PS Plus predplatného 116
- HELLGRIND je prvý AI celovečerný film, vznikol za dva týždne 49
- Strauss Zelnick uviedol, že súčasný termín vydania hry GTA 6 znamená 18-mesačné me 41
- Warhorse potvrdilo svoje dve nové hry - Kingdom Come a Middle Earth RPG 76
- Sony Interactive Entertainment mení stratégiu: veľké singleplayer hry majú ostať e 120
- Článok: Ray-Ban Meta Wayfarer (Gen 1) 22
- Predaje Kingdom Come: Deliverance priniesli vyše 65-tisíc dolárov na obnovu hradu 28
- Porovnania Forzy Horizon 6 53 zobraziť viac článkov >














