Singleplayerové AAA tituly sú finančne takmer neudržateľné |
Cliff Blezinski sa na konferencii Reboot Develop rozhovoril o aktuálnom stave trojáčkových hier, aký má ich vývoj následky a ako riešiť ich finančnú náročnosť
Známy herný dizajnér Cliff Bleszinski sa taktiež zúčastnil konferencie herných vývojárov v chorvátskom Dubrovníku, kde sa rozrozprával o AAA tituloch a jeho obavách, či je vývoj takýchto titulov dlhodobo udržateľný. Zaujímavo takéto hry prirovnal k reštauráciám v USA, ktorých je veľa, no nie sú ničím výnimočné, skvelé. Teda jednoducho iba sú. Pri tomto konkrétne spomenul značky ako Uncharted, Madden, Call of Duty alebo Battlefield.
"Zdá sa, ako keby tu bola iba táto kategória ôsmich hier, ktoré prichádzajú stále a stále dookola. Sú to dobré hry, ale stoja stovky miliónov dolárov, aby sa dostali na trh." - Dodáva Cliff a upozorňuje na fakt, že sa to deje najmä kvôli tomu, lebo sú hráči zvyknutí kupovať tituly, ktoré poznajú.
Ak vyjde pokračovanie niečoho, čo už hrali a páčilo sa im to, automaticky po tom siahnu opäť. Je teda oveľa menej pravdepodobné, že si kúpia novú IP, pretože ju nepoznajú alebo v nich nevzbudzuje pocit nostalgie rovnako ako napríklad Halo, ktoré je tu už pätnásť rokov. Ako príklad tu uviedol Horizon: Zero Dawn - Sony má zdroje a možnosti na to, aby umožnili štúdiu pracovať na takejto hre po dobu piatich rokov, zatiaľčo také Irrational Games je po vydaní Bioshock Infinite zatvorené, pretože hra nedosiahla dostatočne dobré zisky v porovnaní s časom, ktorý jej vývoj stál.
"Tento model je teda takmer neudržateľný, ak nie ste jedna z tých úspešných značiek alebo firiem ako Activision, 2K alebo Sony."
Ako teda tento problém vyriešiť? Cliff spomína takzvané AA tituly, ktoré by hráčom vedeli ponúknuť zážitok AAA hier za cenu AA hier. Ako príklad tu uvádza napríklad Rocket League, Warframe či Rust. Financovať takéto hry však nie je aj tak úplne jednoduché a preto radí ísť za zahraničnými firmami ako Tencent alebo Nexon, ktoré chcú spolupracovať so západnými vývojármi.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- METRO 2039 sa vracia do temných tunelov a prinesie temnejší príbeh o tyranii, vojn 162
- Nové zľavy boli spustené 5
- Microsoft zlacnil Game Pass Ultimate a PC Game Pass 64
- RECENZIA: Darwin's Paradox! 6
- Toto nie je GTA VI 23
- V príprave je vraj ako pokračovanie Mafia: The Old Country, tak aj Mafia 2 remake 43
- Článok: Corsair Vanguard Air 99 Wireless klávesnica 13
- RECENZIA: Ghost Master: Resurrection 1
- Diablo 4: Lord of Hatred má prvé recenzie 33
- Disney na Cinemacone ukázal Avengers: Doomsday a ďalšie novinky 14 zobraziť viac článkov >













