Tvorcovia World War Z vidia exkluzivitu pre Epic Store pozitívne, je to vraj dobré pre vývojárov aj hráčov |
Exkluzivita pre Epic Store hráči neprijali pozitívne, no aj napriek tomu majú vývojári na celú situáciu iný názor
Koniec minulého roka bol pre Epic výnimočný predovšetkým pre spustenie ich samostatného herného obchodu, s ktorým chcú konkurovať Steamu. Svoj rozmach pochopiteľne postavili na rôznych exkluzivitách, medzi ktoré patrí aj hra World War Z. V posledných týždňoch síce herným svetom "otriasla" exkluzivita pre Metro Exodus, no aj pri WWZ sa fanúšikovia príliš nestotožnili s rozhodnutím autorov. Šéf štúdia Saber Interactive, ktoré stojí za spomínanou hrou, sa teraz k situácii vyjadril, pričom toto rozhodnutie považuje za správne aj s odstupom času.
Konkrétne hovorí o "najlepšej možnosti pre hráčov a vývojárov". Samozrejme, výhoda vo vyššom podiele z predaja je pre tvorcov veľmi zaujímavá:
"Vývoj hier je nákladný, takže dostať 88% namiesto 70% znamená, že môžeme investovať viac do vývoja World War Z.", pripomína Matthew Karch a zároveň dodáva - "Časť týchto úspor však prenášame aj na hráčov. Cena World War Z na Epic Store teraz klesla na 35€ a v tejto výške zostane do dňa vydania a aj po vydaní. Každý, kto si hru už vopred zakúpil za 40€, dostane 5€ späť. Sme šťastní, že tieto výhody pre vývojárov na Epic Store môžeme zdieľať aj s vami a nemôžeme sa dočkať toho, keď si hru budete môcť zahrať."
World War Z vychádza 16. apríla na PC, PS4 a Xbox One.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: 007 First Light 129
- CD Projekt RED oznamuje rozšírenie The Witcher 3: Wild Hunt - Songs of the Past 117
- Pokročilé AI modely začínajú podľa výskumu viac klamať a skrývať svoje stopy 52
- Trump Phone už zákazníci dostávajú, a dostali aj darček - databáza nakupujúcich bo 33
- HELLGRIND je prvý AI celovečerný film, vznikol za dva týždne 52
- The Odyssey má mať takmer tri hodiny, Nolan si vybral Zendayu ako Athénu cielene 146
- GTA 6 si stále drží novembrový dátum vydania, Red Dead Redemption 2 už prekonal 85 36
- Epic práve odteasoval príchod Unreal Engine 6 a to na Rocket League hre 47
- Epic rozdáva hry Tomb Raider I-III Remastered a Down in Bermuda 21
- Blu-ray mechaniky v PC už dokážu prečítať prakticky všetky konzolové disky 12 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS4 Xbox One Vývoj: Saber Interactive Štýl: Akcia
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













