Warsaw sa pokúsi vybojovať Poľsko z rúk nacistov |
Poľskí obrancovia budú sabotovať nemecké operácie a odrážať útoky nepriateľov v ťahových prestrelkách.
Warsaw je taktická RPG, ktorá priblíži poľské povstanie proti okupantom v druhej svetovej vojne. Vyzerá zaujímavo a má aj výstižný názov, ktorý naznačuje, kde sa hra odohráva a súčasne po rozdelení na dve slová (War- saw) aj jasne vyzdvihuje jej tému.
Hrdinovia z radov bežných občanov sa budú snažiť odolávať okupantom a brániť svoje mesto. Do boja za slobodu sa môžu zapojiť mladí aj starí, muži, ženy, vojaci, civilisti zoskupení v oddieloch. V ťahových dvojrozmerných bitkách sa uplatnia rôzne povolania s patričnými schopnosťami a doplní to manažment surovín. Bude treba získať zbrane, muníciu, zásoby. V kryte plánovať ďalšie kroky, liečiť a pripraviť sa na nasledujúce bitky. Súčasťou budú reálne historické, ale fiktívne udalosti, ako aj príbehy jednotlivých postáv. Vďaka nelineárnemu priebehu hra sľubuje vysokú znovuhrateľnosť.
O Varšavu sa začne bojovať v treťom štvrťroku 2019 na PC, PS4 a Nintendo Switch. Medzi platformami prekvapivo chýba Xbox One.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- GOG bojuje proti cenzúre v hrách, rozdáva 13 hier zadarmo 65
- Battlefield 6 ukazuje gameplaye z pre-aplha testu 98
- Battlefield 6 predstavil svoj multiplayer, dostal dátum vydania 142
- Battlefield 6 svojimi PC požiadavkami prekvapí 77
- RECENZIA: Achilles: Survivor 18
- Sony žaluje Tencent, Light of Motiram je podľa nich kópiou Horizonu 98
- Ubisoft chystá odhalenie nových hier zo série Assassin’s Creed 34
- Hangar 13 už pracuje na ďalšej Mafii, hoci The Old Country ešte nevyšla 31
- Death Stranding 2 po mesiaci prináša prvé štatistiky 67
- DOJMY: Cronos: The New Dawn 8 zobraziť viac článkov >
![]() |
PC
PS4 Switch Vývoj: gaming company / Pixelated Milk Štýl: RPG / Taktická
| ||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|