Ubisoft zatvára niekoľko európskych distribučných pobočiek |
Pre pád retail predajov už firmy nepotrebujú lokálne distribučné pobočky a Ubisoft práve niekoľko zatvoril.
Pre pád retail predajov už firmy nepotrebujú lokálne pobočky a Ubisoft práve niekoľko zatvoril. Aspoň tak tvrdí leaknutý email z Ubisoftu. Ten hovorí, že zatvára Ubisoft Benelux, kde zamestnanci odchádzajú 1. apríla.
Konkrétne napísal:
"Ako všetci vieme, trh sa neustále vyvíja a ako organizácia s ním musíme držať krok. V súčasnosti Ubisoft čelí niekoľkým výzvam v dôsledku vonkajších faktorov, ako je pokles objemu predaja fyzických hier v prospech digitálneho predaja, centralizácia marketingu prostredníctvom digitalizácie všetkých našich komunikačných kanálov, prechod od veľkých maloobchodných verzií k F2P, mobilným a sezónnym hrám a menej významným fyzickým predstaveniam.
Aby bolo možné čeliť výzvam budúcnosti, vedenie Ubisoftu sa rozhodlo uzavrieť niekoľko dcérskych spoločnosti v Európe. Žiaľ, subjekt Ubisoft Benelux podlieha plánovanému zatvoreniu, pričom väčšina zamestnancov odíde k 1. aprílu 2023.
Z dôvodu zatvorenia bude Ubisoft BV plne outsourcovať súčasnú distribúciu fyzických hier v Beneluxe distribútorovi, ktorý bude oznámený neskôr.“
Ide o distribučné pobočky, nie o samotných vývojárov. Nakoniec tí majú roboty viac ako dosť, hlavne s desiatimi Assassin's Creed hrami. Plus čoskoro by mal prísť aj Avatar, Skull and Bones, nový Far Cry, Splinter Cell alebo aj The Crew Motorfest
Mimochodom toto znižovanie stavov sa dotýka stále viacerých firiem a prebieha už dlhšie. Napríklad aj tých niekoľko distribútorov, ktorí mali slovenské pobočky, nás už opustili dávno, posledné roky už opúšťali aj Česko. A buď to tu prebrali externé firmy ako Cenega, Comgad a podobné, alebo nás aktuálne spravujú z Poľska.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 230
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 20
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 184
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18 zobraziť viac článkov >













