Netradičná herná konferencia Academy Summer Game Dev 2023 začína |
Otvorte si bránu do sveta vývoja hier.
Vzdelávacia platforma Hemisféra aj tento rok spúšťa Academy Summer Game Dev 2023. Ide o onlinekurz tvorby videohier, ktorý má slúžiť nielen ako príprava pre záujemcov o Summer Game Dev 2023, ale tiež ako škola, ktorá Vám otvorí bránu do sveta vývoja hier! Respektíve je to skôr taká netradičná online herná konferencia. Celkovo získate minimálne 16 prednášok (čiastočný harmonogram tu), na ktorých budete môcť konzultovať s prednášajúcim a tiež získate prístup ku všetkým minuloročným prednáškam (viď. zoznam tu).
A aby sa vám ľahšie rozhodovalo, už dnes (stredu) - 31.05.2023 o 18:00 si môžete vyskúšať prvú prednášku, ktorá bude ZADARMO.
Téma: Ako začať s vývojom hier na Slovensku?
Odpovie Maroš Brojo, ktorý pôsobí ako výkonný riaditeľ Slovak Game Developers Association! V Slovenskom múzeu dizajnu sa venuje historickému výskumu hier ako kurátor v zbierke multimédií.
Čo sa dozviete na tejto prednáške?
- Aké sú možnosti pre herných vývojárov a začínajúce štúdiá na Slovensku?
- Na koho sa obrátiť, kde sa stretať, kde zažiadať o grant a ako získať ďalšie užitočné informácie?
- Začať s vývojom hier na Slovensku nemusí byť až také náročné, stačí sa iba zorientovať vo všetkom, čo sa na Slovensku deje a čo nám naše súčasné prostredie ponúka na nakopnutie úšpešného začiatku pre single vývojárov a mikroštúdiá.
Ako sa budete môcť pripojiť?
- Pre tých, ktorí nie sú prihlásení na SGD Academy bude spustený stream na Facebooku.
- Účastníci SGD Academy dostanú priamy link na Zoom.
Prečítajte si viac informácií o hernej konferencii Academy SGD 2023, prípadne sa pridajte do udalosti k prednáške Maroša Broja, aby vám zajtra neušla.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 123
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 156
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 73
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- Júlové hry 17
- RECENZIA: System Shock 2: 25th Anniversary Remaster 30
- Nové Alza dni zľavy spustené 17
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19
- Letný Steam výpredaj už pomaly končí 56
- Zomrel Julian McMahon, ktorý stvárnil Doctora Dooma 19 zobraziť viac článkov >