Microsoft chcel pred časom kúpiť Square Enix, nakoniec odkúpil Bethesdu |
Microsoft chcel svojho času získať Square Enix
Súd s FTC je veľmi dobrý zdroj zaujímavostí a máme tu sériu ďalších, kde sme sa dozvedeli, že Microsoft chcel pred rokmi kúpiť Square Enix. Bolo to už ďalej ako v úvodných plánoch a mali to aj odsúhlasené v rade.
Minimálne s tým, že mohli dať Square Enix ponuku. Nevieme, či ju nakoniec aj dali, či aj vyjednávali, ale vieme, že sa tam nič neudialo a a nakoniec namiesto Square Enix vtedy kúpili Bethesdu.
So Square Enix chcel Microsoft získať hlavne japonskú ponuku, kde by mal pod palcom hlavne Final Fantasy sériu. Plus okrem japonskej časti vtedy ešte malo Square Enix aj svoje západné pobočky, a tak by Microsoft získal aj Tomb Raidera, Deus Ex, ako aj Hitmana s IO Interactive.
Ale nešlo len o Final Fantasy, ale má aj rozsiahlu mobilnú ponuku, ktorá by pomohla Microsoftu naštartovať mobilný Game Pass. Ten plánovali spustiť v budúcnosti. Aj keď ako vieme, narazili tam na rôzne problémy v mobilných store, špeciálne pri Apple. Následne už začali plánovať vlastný mobilný obchod.
Čo sa týka samotného Square Enix, to sa posledné roky zbavuje firiem a eventuálne nakoniec bude na predaj. Je tam pravdepodobné, že by ho skôr kúpilo Sony.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rusko zhabalo majetok prevádzkovateľovi World of Tanks v krajine, hráčov však uisť 62
- Resident Evil 9: Requiem bolo predstavené, rovno dostalo dátum 141
- Mladý James Bond sa ukázal na prvom videu k 007 First Light hre 76
- Harry Potter seriál už obsadil Malfoyovcov 34
- RECENZIA: F1 25 18
- Summer Game Fest začne večer o 23:00 88
- State of play bude dnes o 23:00 102
- Xbox Games Showcase začne o 19:00 117
- RECENZIA: Mario Kart World 77
- Borderlands 2 je zadarmo na Steame 16 zobraziť viac článkov >