Apple musí pred súd pre neuposlúchnutie rozsudku ohľadom Fortnite |
Ako sa dalo čakať, nezverejnenie Fortnite má pre Apple dôsledky.
Apple sa stále nezmierilo s rozsudkom a stále nechce Fortnite pustiť na US App Store napriek tomu, že to aj samé na súde odsúhlasilo. Samo povedalo, že ak Epic pridá Fortnite cez svoju švédsku pobočku, odsúhlasí mu to. Minulý týždeň však zrazu začalo zdržiavať a zámerne ignoruje jeho zverejnenie, pričom chce čakať až do júnového odvolania.
Pre neodsúhlasenie bolo Fortnite stiahnuté aj z ostatných lokalít, keďže nemohlo dostať nový update, pričom Apple hovorilo Epicu, nech dá dve verzie hry, čo však porušuje jeho vlastné pravidlá.
Apple is currently blocking Epic Games Sweden’s Fortnite notarization despite finding no rule violations, while demanding we revoke our Fortnite submission to the US App Store. We are going back to US court to argue that Apple is again violating the injunction. https://t.co/xhiYkEr9aW
— Tim Sweeney (@TimSweeneyEpic) May 17, 2025
Sudkyňa je na to nahnevaná a už na budúci týždeň si predvolala Apple, aby vysvetlilo svoje konanie:
„Ak strany nepodajú spoločné oznámenie o vyriešení tejto záležitosti, úradník spoločnosti Apple, ktorý je osobne zodpovedný za zabezpečenie súladu, sa osobne zúčastní pojednávania, ktoré je týmto stanovené na utorok 27. mája.“
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 123
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 156
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 73
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- Nové Alza dni zľavy spustené 21
- Ghost of Yotei ukázal svoj gameplay 133
- Júlové hry 17
- RECENZIA: System Shock 2: 25th Anniversary Remaster 30
- Letný Steam výpredaj už pomaly končí 56
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19 zobraziť viac článkov >