Predaje PC hier stúpajú, za uplynulý rok o 15% |
PC herná aliancia pripravila ďalší výročný report zahrňujúci predaje PC hier. Tie znovu výrazne stúpli.
PC herná aliancia pripravila ďalší výročný report zahrňujúci predaje PC hier tie znovu výrazne stúpli. Presne to v roku 2011 robilo 15% nárast oproti roku 2010 a to s tržbami 18,6 miliardy dolárov, pričom žiadny väčší trh nezaznamenal pokles predajov. Najvýraznejšie stúpala Čína, ktorá zaznamenala 27% nárast s tržbami 6 miliárd, rovnako vyspelé herné trhy ako Kórea, Japonsko, UK, US a Nemecko ukázali nárast o 11% s tržbami 8 miliárd.
Čo sa týka samotných firiem, tržby Zyngy boli 1,1 miliardy a podobne je to u Nexonu, Bigpoint mal tržby 350 miliónov dolárov. Pri týchto, ale aj ďalších firmách, sa už plne adaptoval trend prijímania ázijského modelu Free-to-Play titulov. Najväčšou PC firmou sa počas minulého roka stal čínsky Tencent, ktorý tržbami prebehol PC časť Activision Blizzardu.
Veľmi dobre sa minulý rok darilo aj veľkorozpočtovým titulom, ktoré sa predávali hlavne digitálne. Tu z MMO štýlu viedli Rift a Star Wars Old Republic, zo štandardných hier medzi najväčšie patrili Battlefield 3, Call of Duty: Modern Warfare 3, Elder Scrolls V: Skyrim a Assassin's Creed: Revelations. Športy vedie EA a prekvapivé predaje ukázalo aj Konami.
Digitálny predaj je popri Free 2 play druhým veľkým trendom a zatiaľ čo Steam má už 40 miliónov užívateľov, do hry postupne vstupujú aj retailoví predajcovia, ktorí si budujú vlastné digitálne systémy.
Podľa správy PC trh bude ďalej stúpať a do roku 2015 sa má rozrásť o ďalších 37% s tržbami 25,5 miliardy dolárov. Bude to vďaka rozširujúcemu sa širokopásmovému internetu, ako aj jednoduchosti digitálnych systémov a metód platieb.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 124
- Rusi predstavili svojho AI robota, spadol im priamo pri prezentácii 102
- Rusko nedokáže vyrobiť plánovaný Baikal-M procesor, ruší plány 109
- Valve predstavilo Steam Frame, Steam Controller a Steam Machine 185
- Xpeng Iron je doteraz najhumanoidnejší robot 44
- RECENZIA: ANNO 117: Pax Romana 17
- Aký herný PC desktop kúpiť na jeseň 2025? Za 1000, 1200, 1400 alebo 2000 eur? 37
- Witcher - séria 4 - recenzia na seriál 54
- Rockstar oficiálne ohlásil Red Dead Redemption pre Xbox, PS5 a Switch 2 spolu s mo 39
- Sony prináša oficiálny PlayStation monitor 48 zobraziť viac článkov >














