WORLD OF WARCRAFT: BURNING CRUSADE

WORLD OF WARCRAFT: BURNING CRUSADE

Svet Warcraftu sa čoskoro dočká expanzie. Je na čase povedať si o addone niečo viac.

Dojmy

Snáď ani nejestvuje hráč, čo by nepoznal tituly od Blizzard Entertainment, najmä stratégie zo série Warcraft alebo MMORPG z totožného fantasy prostredia World of Warcraft. A práve „onlajnový“ svet Warcraftu sa čoskoro dočká expanzie s názvom Burning Crusade. Keďže sa bezpochyby jedná  o najpopulárnejšiu MMORPG (nielen) u nás, je namieste povedať si o prichádzajúcom datadisku niečo viac.

Uplynulo niekoľko rokov odvtedy, čo Planúce légie ohrozovali Azeroth. Po nabraní nových síl prenikli  jednotky Hordy a Aliancie cez temný portál, aby okupovali nové územia. Hrdinovia v novom svete narazili na nových priateľov, ale aj nebezpečie. Skutočnou hrozbou je však návrat temných síl a pokračovanie ich ohnivej výpravy.

World of Warcraft: Burning Crusade

Krvaví elfovia sú elegantní...
World of Warcraft: Burning Crusade

...ale aj nebezpeční...
World of Warcraft: Burning Crusade

... a ich mestá sú v pestrých farbách.

Expanzia prinesie mnoho noviniek. Určite každého poteší zvýšenie úrovne postavy až na sedemdesiaty level. Zaujme aj nový kontinent, ktorý rozšíri už aj tak bohatý svet Warcraftu o nové lokality. Na Outland sa dá dostať cez temný portál, za ktorým sa skrýva pustatina a vyprahnutá zem. Kedysi to bola prekvitajúca domovina orkov, ale po početných vojnách z nej zostala len nehostinná krajina. A práve sem sa popri primitívnych orkoch a mocných unikátnych kreatúrach utiahli aj Planúce légie, ktoré plánujú zničiť svet. Nové priestory však nájdete aj mimo nového svetadielu, po celom Azerothe. Pribudnú bludiská pre postavy na vysokej úrovni, monštrá aj epické kreatúry. Dočkáte sa stoviek nových úloh a predmetov, vrátane takých, ktoré sa dajú vylepšiť skombinovaním a doplnením inými objektmi. Tu sa uplatní najmä nové povolanie, ktorým je klenotník.
 
Určite významným doplnkom je pridanie dvoch nových rás. Hoci o jednej z nich zatiaľ nie sú bližšie informácie, je isté, že tou druhou budú krvaví elfovia. Tieto sympatické bytosti sú vytvorené na podobnom grafickom základe ako temní elfovia, pretože majú podobnú štruktúru. Hoci nie je celkom jasné, aké povolania budú zastávať, isté je, že medzi nimi nenájdete druida. Krvaví elfovia sústredia svoju pozornosť na mágiu a nezaujímajú sa o prírodu. Čo nedokážu svojimi schopnosťami ovládať, to zničia a to je zrejme aj dôvod, prečo je im mierumilovný druid vzdialený. Počiatočnou lokalitou, kde začínate hru s príslušníkom tejto rasy, je pláž ostrova Sunstrider Island. Toto územie leží severozápadne od Plagueland a Forsaken Territory a vzniklo vďaka sérii experimentov - a to väčšinou nevydarených.
 
Krvaví elfovia sú naštvaní a súčasne zúfalí, pretože slnečná studňa, zdroj ich magickej energie, je zničená. Dôsledkom je, že nespokojné bytosti pátrajú po novom zdroji many, experimentujú s kryštálmi  a alchýmiou. Neštítia sa ani démonickej mágie Planúcej légie. Takže mnoho úloh tejto rasy sa sústredí práve na získavanie magických síl, napríklad aj zabíjaním unikátnych jašterov, ako sú Mana Wyrms.

World of Warcraft: Burning Crusade

Sídlo krvavých elfov v noci...
World of Warcraft: Burning Crusade

...a vo dne.
World of Warcraft: Burning Crusade

Ty máš kukadlá ako zrkadlá.

Medzi zručnosťami krvavých elfov nájdete špeciálne schopnosti rasy, ako koncentrovanie many (mana tap) a príval mágie (arcane torrent). Obidve uvedené schopnosti na seba nadväzujú. Elf najprv odsaje manu z kreatúry, ktorá používa magické sily a uloží ju vo svojom tele. Túto energiu potom uskladní v magickom rezervoári. Obe tieto vlastnosti sú k dispozícii už na prvej úrovni a uplatnia sa pri plnení stanovených úloh. Krvaví elfovia sú teda akísi upíri a dané meno plne vystihuje ich povahu.
 
Mestá krvavých elfov vyzerajú rozprávkovo, majú elegantnú architektúru a veže, ktoré sa vypínajú do veľkej výšky. Aby sa obyvatelia mohli dostať do vyvýšených priestorov, používajú početné teleporty, ktoré ich okamžite prenesú na určené miesto. Štruktúry sa vyznačujú aj pestrými farbami - dominuje žltá, oranžová a zlatá.
 
Tvorcovia obohatia hru aj o takzvané Jaskyne času, kde hráči môžu navštíviť bojiská, známe zo stratégií Warcraft 2 a Warcraft 3. K dispozícii sú aj nové jazdné jednotky, lietajúci draci, ktorých nájdete na kontinente Outland. Určité zmeny doznajú aj výpravy tímov do podzemných kobiek a priestorov. Maximálny počet hráčov v hard-core oblastiach, kde sa organizujú nájazdy s množstvom účastníkov bude nižší a s určitými obmedzeniami. Takže už sa nebudú konať desaťhodinové devastačné výpravy, kde štyridsať hráčov roluje všetko, čo im príde do cesty.

World of Warcraft: Burning Crusade

Tak tým mečom by som nechcel dostať po hlave.
World of Warcraft: Burning Crusade

Aj úder touto bakuľou môže bolieť.
World of Warcraft: Burning Crusade

Portál do nového sveta.

Je zrejmé, že Blizzard prinesie prostredníctvom expanzie mnoho nového. Na vyváženosti hry a najmä balancovaní krvavých elfov sa stále pilne pracuje, ale úspech prídavku je už teraz zaručený. Len ktovie, ako to napokon dopadne s druhou ohlásenou rasou. Pred časom sa totiž stalo, že počas prác na stratégii Warcraft 3 ohlásila spoločnosť viac rás, ako sa napokon objavilo vo finálnej podobe hry. Preto nie je vylúčené, že sa to zopakuje aj tentokrát, najmä ak vývojárov budú tlačiť termíny. No uvidíme. Musíme hlavne dúfať, že expanzia World of Warcraft: Burning Crusade sa objaví čo najskôr a bez deprimujúcich odkladov.


napísal uni 6.12.2005
Páči sa mi!
VIDEÁ Z HRY
WORLD OF WARCRAFT: BURNING CRUSADE


PC

Vývoj: VU Games / CD Projekt / Blizzard
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 16. január 2007
+ SLEDOVAŤ HRU

Mám

Čakám

Prešiel

Hrávam

Zoznam
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Ea app (1)
zdravim... mam otazku.. mam novy PC .. vsetky hern...
|Predaj ntb lenovo (3)
Caute predavam Lenovo IdeapadGaming 3 kupovany 09/...
|Xbox x česky dabing /titulky (1)
Ahojte, vie mi ne kto poradiť, ako sa vyznať v tom...
|Xbox coop gaming (2)
S kamošom pravidelne už cca 3 roky hráme MP/COOP/L...
|Oplati sa qhd monitor pri tomt... (9)
Oplati sa kupit externy QHD monitor ak mam takyto ...
|Vojna na ukrajine (6113)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk