Sector Online Entertainmentnet Sector.sk Onlinehry.sk Plnehry.sk Blog.sector.sk Biosector.sk Kinema.sk Rozpravky.sk Funny.sk Docu.sk Lacné letenky
logoblack
Login:
Heslo:
 > Zabudli ste heslo?
facebook login
listallistamlistaplistaulistaylistarlistaelistaqlistajlistaklistadlistaz hryvideásúborytechfóruumužívatelia

8.5
85

Retro Winter Sports 1986

So športom do minulosti

Recenzia pre Mobil (recenzovaná verzia), Android, iOS

každý šport je samostatnou výzvou
vydarená hrateľnosť
priestor na zlepšovanie svojich výkonov
cena
viac športov by hre určite prospelo

Hranie na mobiloch a tabletoch ponúka vývojárom priestor na rôzne špecifické hry, ktoré by na žiadnej inej platforme nemohli uspieť. Najmä menšie kúsky sa tu vedia veľmi ľahko uchytiť, kedže práve po mobilných hrách mnohí z nás siahnu najmä vtedy, keď potrebujú vyplniť (krátku) chvíľu, napríklad pri cestovaní alebo čakaní u lekára. Športových hier pre mobil nie je veľa, hlavne ak sa začneme rozprávať o tých kvalitných, ktoré vedia byť zábavné. O vyplnenie tejto medzery sa pokúsili vývojári zo štúdia Headup Games, ktorí do mobilných vôd vypustili športový titul, no v trochu inej podobe, v akej by sme mohli čakať. S balíkom zimných športov chcú tvorcovia na nás zapôsobiť prioritne hrateľnosťou, pretože po grafickej stránke nejde o žiadneho krásavca, ale o obstojného zástupcu osembitovej éry.

Retro Winter Sports 1986 ponúka šesticu športov, ktoré zastupujú všetky dobre známe disciplíny aj z olympijských hier. Samotné športy tu však nie sú len na hranie „bez cieľa", pretože v Retro Winter Sports 1986 nájdete okrem klasického tréningu aj hru pre viacerých hráčov, kde si spolu s kamarátmi môžete zmerať svoje sily a zabojovať o prvé miesto. No prvenstvo môžete získať aj vo svete.

Pred ostrým šampionátom sa hodí tréning.
Aj pri slalome je čo pokaziť.
Základ je trafiť sa.Hry na mobiloch nemusia dobre vyzerať, grafika je ich plus, no vo väčšine prípadov ide o hrateľnosť, ktorá dokáže zabaviť aj v kratšom čase. Pri Retro Winter Sports 1986 sa tohto pravidla museli držať obzvlášť. Vytvoriť hru v retro grafike tak, aby sa hráčom zapáčila, nie je v tejto dobe vôbec ľahké, a to aj napriek tomu, že stále častejšie vidíme úspešné pixel-art tituly. Ako som už spomenul vyššie, titul ponúka šesť športov, konkrétne skákanie na lyžiach, biatlon, rýchlostné korčuľovanie, boby, curling a slalom. V hre taktiež nájdete dvanásť rôznych krajín, za ktoré môžete šampionát hrať, a to vrátane Sovietskeho zväzu.

Spočiatku som bol pred hraním skeptický, pretože vytvoriť zábavné ovládanie takýchto rôznych športov na dotykovej obrazovke mobilného telefónu či tabletu určite nie je jednoduché. No na moje prekvapenie sa to autorom skutočne podarilo splniť na výbornú. Každý zo športov sa ovláda odlišne, musíte sa ho teda naučiť, zvyknúť si naň, a nakoniec aj skúšať a odhaliť rôzne fígle, aby ste sa dokázali umiestniť na čo najlepšom mieste. Boby sa podľa mňa spolu so slalomom ovládajú najjednoduchšie. Pri slalome je ovládanie skutočne ľahké a nie je tu veľký priestor na zlepšenie, no keď používate boby, stačí sa dotýkať displeja striedavo ľavým a pravým prstom pri rozbehu, no a následne iba určujete smer ťukaním do displeja. Každopádne je tento šport zároveň veľmi dobrým príkladom, ako prostým tréningom môžete výrazne vylepšiť svoj čas. Stačí ak prídete na to, ako máte vchádzať do zákrut a kde sa máte pri ich prechádzaní držať.

Pri zvyšných hrách platí to isté, rovnako ako boby vás dokážu maximálne pohltiť len tým, že skúšate vylepšovať váš systém hry. Pred spustením každého športu vám síce vyskočí stručný manuál, ako danú disciplínu musíte ovládať, no na podstatu už musíte prísť sami. Zabrať vám dá aj skok na lyžiach, aj keď tam je to skôr o technike, podobne ako pri curlingu. No pri takom biatlone a rýchlostnom korčuľovaní sa už naozaj zapotíte. Jedna malá chyba vás môže stáť víťazstvo v celom šampionáte. Pri oboch týchto športoch si musíte dať veľký pozor na rytmus. Ak sa pri rýchlokorčuľovaní budete až priveľmi snažiť, dôjdu vám sily a ste hneď na poslednom mieste, pri biatlone strata staminy tiež nie je príjemná, no nie je až taká závažná - dôležité je, aby ste čas nestratili pri triafaní terčov.

Bonus vo forme hry s kamarátmi je určite plus, takže ak necestujete sami, môžete vytiahnuť telefón a vyplniť pár minút zábavou, v ktorej ide o stotiny sekundy (alebo centimetre). Tvorcovia pridaním tejto možnosti nemohli nič pokaziť. Čo vás však bude hnať dopredu, aj keď budete hrať sami, nie sú len online štatistiky, ale taktiež trofeje, ktoré dostávate za získané medaily pri šampionátoch. Prekonávanie samého seba má o to väčší zmysel.

Víťazstvo nemusí hneď znamenať medailu.
Motiváciou je aj získavanie trofejí.
Nie vždy sa musí dariť.Retro Winter Sports 1986 je prekvapivo príjemným titulom, ktorý nielenže prináša šesť klasických zimných športov v retro grafike, no čo je podstatné, s naozaj vydarenou hrateľnosťou, ktorá vás prinúti klikať na ikonu tejto hry o to častejšie. Prekonávanie vlastných rekordov a hľadanie spôsobov na dosiahnutie lepšieho času vám vyplní mnoho chvíľ. Dve eurá, ktoré si tvorcovia pýtajú za túto hru, sú teda symbolickou sumou v porovnaní s tým, koľko zábavy pri nej strávite.


napísal play3man 30.1.2017


Pozrite si aj
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login

searchbutton
Karta hry
Retro Winter Sports 1986
Mobil

Headup Games / Headup Games
Šport

dátum vydania 14.12. 2016
Hodnotenie
Sector:
                                        8.5
Užívatelia (výpis):
                                       
7.0
Vaše hodnotenie:
                                       
0.0
Vo svete: (metacritic)
Užívateľské recenzie

Žiadne užívateľské články...Napíšte prvý....

Ďalšie články k hre
17 Retro Winter Sports 1986
[recenzia 30.1.]
17 Retro Winter Sports 1986
[novinka 30.1.]
Ďalšie aktuálne články
1 Hacktag
recenzia 21.2.
29 Rust
recenzia 20.2.
10 Battlerite
recenzia 19.2.
8 Out of Ammo
recenzia 19.2.
16 Nokia 6 (2017)
článok 16.2.
2 My Time At Portia
dojmy 15.2.
bottom
Hry | Videá | Súbory | Tech | Fórum | Užívatelia | PC | Xbox 360 | PS3 | PSP | Wii | DS | Mobil | Obsah
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /   contact us on: sector@sector.sk