Dokázali by ste udržať rovnováhu medzi prírodou a ľudskou civilizáciou?

Eco spojí skupinu hráčov a dá jej moc nad jedným spoločným panenským svetom. Zničia ho alebo zveľadia?

PC
pridal roberto 25.8.2015 o 14:06 pod hry
Dokázali by ste udržať rovnováhu medzi prírodou a ľudskou civilizáciou?

HRY > NOVINKY >

fiogf49gjkf0d

Strange Loop Games svoju pripravovanú hru Eco predstavujú ako "global survival game", čo vzbudzuje dojem, že by mohlo ísť o niečo v štýle Rust či DayZ alebo Ark: Survival Evolved. Narozdiel od týchto hier sa ale hráč v Eco nebude zaujímať iba o vlastné prežitie, ale o prežitie celého malého sveta.

Ten síce nevyzerá najlepšie ani s ohľadom na to, že ide o zábery z rannej fázy vývoja, ale zato v ňom žijú rastliny a zvieratá simulované 24 hodín denne. Každý jeden vlk rastie, hľadá potravu, snaží sa rozmnožiť a jeho život či smrť závisí od jeho okolia. Krajinka je vlastne v podstate dokonalá, až pokým do nej nie sú vpustení ľudskí hráči. Chcú si postaviť domy a mlyny a pece a potrebujú k tomu drevo, kameň a ďalšie suroviny. Krajina sa začne meniť a zďaleka nie vždy k lepšiemu. Bez pochopenia a rešpektovania krajiny sa môže celý ekosystém zrútiť ako domček z kariet.

Najzaručenejším spôsobom ako nenávratne poškodiť ekosystém je vymazať jedno oko potravinového reťazca. Takto neuvážený krok bude mať za následok "perma-death" celého serveru. Hráči preto dostanú nástroje, ako založiť akúsi vládu, otvoriť komunikáciu, prístup k štatistikám o vývoji a nakoniec hlasovať o dôležitých zákonoch s dopadom na každého hráča na danom serveri.

Túžba po peknej krajine bude, tak ako v realite, v protiváhe s hráčmi tvorenou ekonomikou, možnosťami rozvoja technológii a rýchleho výskumu. Svet bude zložený z voxelov a vďaka tomu ponúkne neobmedzenú ťažbu a bohaté možnosti budovania. Sami hráči si postavia nie len domy, ale aj školy, píly či pekárne poskytujúce svojmu majiteľovi unikátne bonusy alebo tovar.

Dokázali by ste udržať rovnováhu medzi prírodou a ľudskou civilizáciou?

A keby to bolo málo, budú sa komunity musieť vyrovnať s vonkajším ohrozením sveta. K zemi môže zamieriť meteorit, sucho urobí z jedla a vody nedostatkový tovar, globálne otepľovanie rozpustí ľadovce a zdvihne hladinu oceánu. Tieto katastrofické udalosti však budú voliteľné, na niektorých serveroch sa bude budovať a žiť bez takéhoto vyrušovania.

Opäť ide o projekt hľadajúci podporu na KickStarteri, o jeho budúcnosť by však už malo byť dobre postarané. Primárny cieľ stanovený na 100 tisíc dolárov už bol naplnený a prekročený a najbližšie dva týždne sa už budú naháňať iba menšie ciele. Podporovatelia s beta-prístupom by si mali zahrať v apríli budúceho roka, ostatní na začiatku roka 2017.


Dokázali by ste udržať rovnováhu medzi prírodou a ľudskou civilizáciou?  Dokázali by ste udržať rovnováhu medzi prírodou a ľudskou civilizáciou?  Dokázali by ste udržať rovnováhu medzi prírodou a ľudskou civilizáciou?
Páči sa mi!

Zaradené pod: sandbox
PC

Vývoj: Strange Loop Games
Štýl: Managementová / Survival
Web: domovská stránka hry
Early Access od: 6.2.2018

Dátum vydania:  2018
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

SECTOR MAGAZÍN
#106


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Chaserv1.49 po internete (0)
V roku 2012 gamespy zrušilo zmluvu so Slovenským t...
| Red dead redemption 2 (3)
Chcel by som sa spýtať, či Red dead redemption 2 p...
| Gwent - ore bugged (1)
Začal som hrať Gwent, a nepoznám tam ešte úplne vš...
| Máte niekto witcher 3 na xbox ... (0)
Zdravím, vymením FIFA16 alebo Madden17 za Witcher ...
| Forza horizont 3 hoot wheels (6)
Mam xbox one a zakupenu forzu horizont 3 zakupil s...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk