Vývojár Shadow Warrior 2 - Denuvo by našu hru spravilo horšou |
Jeden z vývojárov štúdia Flying Wild Hog sa vyjadril k dohadom o znížení vizuálnej kvality hry v plnej verzii, pričom taktiež spomenul DRM ochranu, ktorá by podľa jeho slov poškodila poctivých hráčov
Strieľačka Shadow Warrior 2 sa na konzoly dostane síce až začiatkom budúceho roka, no PC hráči si na ňu pomaly môžu pripravovať miesto na svojom pevnom disku, pretože do predaja príde už o dva dni, teda vo štvrtok. Pokračovanie rebootu z roku 2013 je tak skutočne blízko, pričom v tomto čase je celkom normálne, keď sa o hre tvorcovia snažia hovoriť čo najviac, najmä v tom pozitívnom svetle. Totiž, na Steam fóre sa do diskusie zapojil jeden z vývojárov štúdia Flying Wild Hog - KriS - ktorý sa vyjadril k optimalizácii hry na PC, prípadnému zníženiu vizuálnej stránky a taktiež DRM ochrane Denuvo, ktorá sa nakoniec do hry nedostane. Najmä však vizuálna stránka hry hrala a hrá v diskusiách najväčšiu rolu, pretože práve túto tému musel KriS nadobro zastaviť.
Podľa jeho slov teda k žiadnemu zníženiu grafiky neprišlo, práve naopak:
"Nie je znížená. V skutočnosti sme pridali množstvo nových grafických efektov a podobne. Napríklad sme pridali vylepšenú hmlu (oproti verzii na Pax East 2016), pridali sme odrazy v reálnom čase (od verzie na Quacon/Gamescome 2016) a zapli sme real-time tiene pre množstvo svetiel (tiež od verzie na Quacon/Gamescome 2016)." Navyše spomenul, že hra dokáže ísť na 40FPS pri vysokých nastaveniach aj na starej GTX660 karte, takže ak máte v PC slabšiu grafiku, hra by si s ňou mala bez problémov poradiť. Čím samozrejme chcel vyzdvihnúť kvalitnú optimalizáciu hry.
No a nakoniec tu máme Denuvo, ktoré on celkom odmieta. Takáto DRM ochrana by ich zbytočne stála peniaze a hra by sa tým stala o niečo horšou:
"Nepodporujeme pirátstvo, ale momentálne neexistuje žiadny dobrý spôsob ako ho zastaviť bez toho, aby sme ubližovali zákazníkom. Zapracovať Denuvo znamená, že by sme museli minúť peniaze a zároveň vytvoriť horšiu verziu pre našich poctivých zákazníkov."
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- The Elder Scrolls IV: Oblivion remastered bol predstavený a rovno vydaný 295
- The Elder Scrolls IV Oblivion remastered sa na Steame pekne rozbehol 129
- Grafických kariet je na skladoch stále viac, už dostanete aj RTX 5070 Ti za lepšie 62
- Aký monitor si vybrať za 100, 200, 400 alebo 1000 eur? Aký rozmer, obrazovku a pom 113
- GTA San Andreas má dostupný slovenský AI dabing 51
- Takto bude vyzerať iPhone 17 Pro s obalom 64
- RECENZIA: Clair Obscur: Expedition 33 40
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered bude ohlásený zajtra 31
- Porovnanie druhej epizódy The Last of Us season 2 seriálu s hrou 42
- Battlefield ukazuje základ svojej hrateľnosti - deštrukciu 28 zobraziť viac článkov >
PC
PS4 Xbox One Vývoj: Devolver Digital / Flying Wild Hog Štýl: Akcia Web: domovská stránka hry
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|