Battalion 1944 ukázal svoj plán na rok 2017, pridá mikrotransakcie |
Hrať sa začne už v prvej polovici roka a v Steam Early Access hra pobudne iba pár mesiacov, ale je treba myslieť na zaplnenie serverov.
Na začiatku roka 2016 vyzbieral Battalion 1944, multiplayerová strieľačka z prostredia 2. svetovej vojny, od hráčov 317 tisíc libier a s ich pomocou autori mieria k vydaniu v roku 2017. Podporovateľov uisťujú, že hrať sa začne podľa plánu, teda v máji. Vtedy začne testovacia fáza alfa-verzie, kde zohrajú kľúčovú úlohu víkendy. Iba počas víkendov sa bude testovať multiplayer a autori budú cez týždeň pracovať na odstraňovaní chýb a pridávaní noviniek. Podporovatelia si budú môcť zahrať aj v pracovné dni, ale iba offline, pretože servery budú vypnuté.
Nezávislí vývojári sú už tradične rovnakým dielom ambiciózni a optimistickí a už v júli chcú prejsť do beta-fázy, kde by už hra mala byť v podstate kompletná, aby sa mohol dolaďovať matchmaking a kompetitívne aspekty hrateľnosti. V Steam Early Access by mal Battalion 1944 stráviť iba pár mesiacov a rýchlo prejsť do plnej verzie. Či sa ciele podarí splniť a či zároveň s PC vyjde aj konzolová verzia pre Xbox One a PS4, ukáže až čas.
Ďalšou novinkou sú úvahy o vložení mikrotransakcií. S progresom hráčov sa počítalo celý čas a pri každom postupe na novú úroveň mali dostať "balíček zásob", teda truhličku s 2 až 4 kozmetickými drobnosťami rôznej vzácnosti. Autori teraz komunite hovoria, že namiesto multiplayerovej hry predávanej za 30 eur bez mikotransakcií bude asi lepšie znížiť cenu hry a otvoriť možnosť nakupovať zásobovacie balíčky za reálne peniaze. Keďže ide iba o kozmetické drobnosti, prvé reakcie komunity nie sú negatívne a plán sa pravdepodobne realizuje. Cieľom je pribrať na palubu čo najviac hráčov, pretože pre takúto hru sú najväčšou hrozbou prázdne servery a dlhé čakacie časy pred zápasmi.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 43
- Aké sú ceny grafických kariet? 142
- Battlefield 6 ukázal prvý trailer s kampaňou 90
- Armáda SR nakupuje konzoly, Call of Duty a ďalšie hry za 40 000 eur 73
- RECENZIA: Tony Hawk's Pro Skater 3 + 4 14
- Zomrel legendárny spevák Ozzy Osbourne, zahral si aj v hrách 90
- Filmy a seriály v druhej polovici roka 21
- Rusko od roku 2026 zavedie pokuty za platby kryptomenami 53
- Battlefield 6 sa predstavil prvým trailerom 73
- VIDEO : Predator Badlands - filmový trailer 87 zobraziť viac článkov >
![]() |
PC
PS4 Xbox One Vývoj: Bulkhead Interactive Štýl: Akcia / Multiplayer Web: domovská stránka hry
| ||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|