Vicarious Visions reagujú na fanúšikov kritizujúcich ovládanie, obťažnosť a fyziku v Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy

Zdá sa vám, že sú skoky a ovládanie Crasha mierne odlišné od pôvodných hier? Tu je dôvod prečo je to tak.

pridal Gam_er 18.7.2017 o 16:04 pod hry
Vicarious Visions reagujú na fanúšikov kritizujúcich ovládanie, obťažnosť a fyziku v Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy

HRY > NOVINKY >

Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy vyšlo len nedávno a ponúka hráčom príležitosť znovu si zahrať túto klasiku v úplne novom grafickom kabáte. Viacero fanúšikov však prišlo s vyhlásením, že mnohé veci v tejto kolekcii im pripadali odlišne, než tomu bolo v pôvodných hrách. Vicarious Visions, autori, ktorí sa postarali o túto kolekciu si tak našli čas na to, aby sa vyjadrili k technickým a herným zmenám, ktoré boli v tejto kolekcii vykonané.

Jednou zo zmien, na ktorú reagovalo najviac fanúšikov bola úprava ovládania Crasha a hernej fyziky. Jeho skoky sú totiž znateľne zmenené oproti originálnym hrám, zatiaľ čo sa pri manipulácii s ním cítite niekedy neisto a podľa fanúšikov je tentoraz menej presná. Vicarious Visions na to reagovali tak, že ich cieľom bolo znížiť akúkoľvek frustráciu z hrania, pri zachovaní výzev originálnych titulov. Podľa autorov sa im to aj podarilo. Úplne rovnaký nie je ani Crashov skok, čo je zvlášť zrejmé najmä v prvej časti kolekcie. 

Dôvodom tejto zmeny bola skutočnosť, že Vicarious Visions "starostlivo zvážili možnosť zjednotiť dizajn týchto hier", aby predstavili "súdržný zážitok vo všetkých troch hrách." To viedlo k tomu, že tím sa rozhodol použiť tretí diel ako východiskový bod pre trilógie, pretože predstavoval najlepší a najmodernejší prístup, ktorý poskytuje hráčom najväčšiu kontrolu nad Crashom. 

Hry tak prešli kolami interných testov, používateľských testov a rozličnými testami kolízií, aby sa autori uistili, že každá z hier je na správnom mieste. Nakoniec sa však tím rozhodol, že každá hra bude mať odlišný tón skokov, aby skokové metriky zostali originálne, popri niekoľkých malých zmenách z predchádzajúcich hier. Štúdio vysvetľuje najmä fakt, že engine, na ktorom beží N. Sane Trilogy má rozdielny kolízny systém, než ten, ktorý bol prítomný v pôvodných hrách a pridaním fyziky určité skoky vyžadujú viac presnosti. 

Konečnou poznámkou fanúšikov bolo, že sa Vicarious Visions dotklo obťažnosti v každej hre, kde zaviedlo progresívnejšie rozmiestnenie prvkov, ako napríklad checkpointov, čo robí z prvej hry viac zhovievavejší titul. Prvá hra vyžaduje viac presnosti v ovládaní, no autori do nej zaviedli aj dynamické nastavenia obťažnosti, ktoré poskytnú ochranné Aku Aku masky a viac kontrolných bodov v prípade, že hráč opakovane zlyháva pri prejdení úrovne. 

Na záver Vicarious Visions poďakovali fanúšikom za podporu a tiež ich vyzvali k tomu, aby zostali naladení na panel Crash Bandicoot, ktorý tento týždeň sľubuje špeciálne prekvapenie na Comic Cone. 

Páči sa mi! (+5)Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Volant vs. ovladac (17)
Ake mate skusenosti po prechode z ovladaca na vola...
|Ryzen 2700 upgrade? (6)
Seruste aky upgrade by ste odporucali do buducna? ...
|Teplovodivá pasta na procesor ... (17)
Zdar chcem sa spýtať, či by mi niekto neporadil pa...
|Ekvivalent sector.sk v zahrani... (3)
Ahojte, viete mi prosím poradiť podobné stránky ...
|Otázka pre etického hackera. (... (8)
Počas vírusu v počítači došlo k prestaveniu presno...
|Vojna na ukrajine (6896)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk