Discord store sa stáva pre vývojárov ešte lákavejší, znižuje svoj podiel zo zisku |
Discord hovorí, že v dnešnej dobe už si digitálne obchody nemusia brať 30% a dodáva, že hlavne nenažranosť Steamu umožnila vznik množstva digitálnych obchodov.
Taký Steam je rozhodne najväčším digitálnym herným obchodom, ktorý v súčasnosti existuje. Obrovská herná komunita a desiatky tisíc hier robí s Valve zaujímavé veci - napríklad ústup od vývoja hier. Takáto popularita však vývojárov hier až tak neteší, teda minimálne z jednej strany - percentá, ktoré si Valve ukrojí z celého zisku.
Vývojári totiž majú na Steame 70% z predajnej sumy, teda 30% si berie do vrecka samotné Valve. Samozrejme, pri veľkom počte aktívnych hráčov si Valve môže dovoliť pýtať väčšiu sumu ako výmenu za to, že sa hra môže dostať k oveľa väčšiemu počtu hráčov ako pri konkurencii. Každopádne, práve tento fakt prináša ďalším hráčom na trhu priestor na zlepšenie podmienok, s ktorými by vedeli vývojárov prilákať práve na svoju stranu aj za cenu menšej komunity.
Nedávno sa do týchto vôd vrhlo aj Epic Games so svojim vlastným obchodom. Pre tvorcov hier môže byť tento obchod zaujímavý až 88% podielom z predaja, no známy Discord nestráca čas a prichádza s ešte lepším pomerom:
"Sami sme sa spýtali: Prečo je cena za distribúciu hier 30%? Je to jediný dôvod, prečo si vývojári vytvárajú vlastné obchody a launchery pre distribuovanie hier? Ukázalo sa, že distribúcia hier v roku 2018 naozaj nestojí 30%." - píše obchod v tlačovej správe.
Ďalej v správe oznámili, že pri všetkých vývojárov hier bez rozdielu, či ide o AAA titul alebo menšiu hru, budú mať stanovený fixný podiel z predaja vo výške 10%, takže zvyšných 90% dostanú priamo vývojári.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- METRO 2039 sa vracia do temných tunelov a prinesie temnejší príbeh o tyranii, vojn 155
- RECENZIA: Super Meat Boy 3D 6
- Nové zľavy boli spustené 4
- Mapovanie GTA VI pokračuje 34
- RECENZIA: Darwin's Paradox! 5
- V príprave je vraj ako pokračovanie Mafia: The Old Country, tak aj Mafia 2 remake 43
- Toto nie je GTA VI 23
- Článok: Sony Inzone H6 Air headset 4
- Hráči masívne kupovali PS5 pred cenovým skokom 67
- Hovorí sa, že Nvidia kupuje jedného z výrobcov PC, vraj tým pretvorí trh 16 zobraziť viac článkov >













