Kúpi Microsoft americkú časť TikToku? |
Microsoft je podľa informácií v rokovaniach o kúpe US pobočku TikToku
Pre problémy a otázky ohľadom bezpečnosti dát používateľov je US pobočka TikToku na predaj. Zatiaľ ešte nepadlo finálne rozhodnutie, či nebude plne zakázaný, ale jediná šanca proti zákazu je odkúpenie americkou firmou ako vlastníkom, aby mohol ďalej v krajine fungovať. Podľa informácií už o kúpe jedná Microsoft. Ak by ho kúpil Microsoft, alebo aj niekto iný, americká vláda by mala záruku, že informácie z aplikácie neodchádzajú do Číny a nie je tak ohrozením bezpečnosti. Ak sa však nedohodnú, TikTok v USA skončí.
Samotný TikTok je momentálne najrýchlejšie rastúca sociálna sieť, na ktorú používatelia umiestňujú svoje krátke videá. Je pod kritikou ako za obsah, tak aj za neistotu v možnosti posielania dát z mobilov čínskym úradom a tajným službám. Zakázaný bol už medzičasom napríklad v Indii.
CONFIRMED; sources say @Microsoft in talks to buy https://t.co/1q4Y8HRbjG
- Charles Gasparino (@CGasparino) July 31, 2020
Update: Rokovania s Microsoftom aktuálne zastali po tom, ako Trump vyhlásil, že plánuje ban služby. Pritom posledné týždne vláda naznačovala, že je za takýto postup a už boli takmer dohodnutí s tým, že ohlásenie mohlo prísť v pondelok.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Crimson Desert 172
- Nové megazľavy spustené 46
- Recenzie na Crimson Desert vychádzajú 84
- Vyšla parodická hra Pingeon Come: Bentleyrance 33
- Nvidia predstavila DLSS 5, príde na jeseň 139
- Zomrel Chuck Norris 114
- Microsoft pripravuje veľké úpravy Windows 11, príde flexibilnejší taskbar, menej r 79
- RECENZIA: Marathon 50
- V reakcii na hodnotenia Crimson Desert klesli akcie Pearl Abyss o takmer 30% 83
- DLSS 5 zachová umelecký štýl autorov, sami si vyberú, čo a ako zapracujú 175 zobraziť viac článkov >













