Microsoft nakoniec Xbox Live Gold nezdražuje, free 2 play hry budú už hrateľné zadarmo |
Microsoft oživil piatkový večer nečakaným PR stuntom.
Včera Microsoft zverejnil zvláštne, prakticky dvojnásobné zvýšenie ceny Xbox Live Gold. Kde na niektorých trhoch chceli zvýšiť mesačnú sumu o dolár a trojmesačnú o 5 dolárov, čo by nevadilo, ale pritom polročná sa zmenila na 59 dolárov, čo bola doteraz celoročná suma. Celoročnú novú cenu však neukázali.
Je pravdepodobné, že skúšali reakcie, keďže správa nebola kompletná (chýbali aj krajiny, ktorých sa to týka) a po pár hodinách to celé zmenili späť a ceny ostávajú rovnaké, pričom ale pridali aj zmenu aj - free 2 play hry sa budú dať hrať zadarmo bez Goldu. Tá príde čoskoro.
Môžeme len odhadovať, že chceli reakcie skúšať celý víkend, lebo v piatok sa takéto veci bežne neohlasujú (negatívne ohlásenia však vtedy nemajú dopad na akcie a dajú sa stiahnuť). S tým, že ak by to u hráčov prešlo, detaily a free 2 play by ohlásili v pondelok zrejme s ďalšími vecami, ktoré by vyvážili zdraženie, ale nakoniec to pre reakcie uzavreli takto.
Microsoft tam má určite dlhodobé plány na zrušenie Xbox Live Gold s tým, že pre nich by bolo ideálne spojiť to aspoň so základným Game Passom, ale teraz, keď Gold cenu nezvýšili, budú musieť hľadať iný spôsob.
Keďže Xbox Live Gold ostáva lacné, určite využívajte možnosť prechodu na Game Pass Ultimate cez upgrade Goldu. Ak aktuálne nemáte Game Pass, najlepšie kúpiť Gold na 3 roky napríklad za 54 eur, k tomu dokúpite 1 mesačný Game Pass Ultimate a celé tri roky sa vám preklopia na Game Pass Ultimate. Vyjde to za 5 eur mesačne.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 270
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 252
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 271
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119 zobraziť viac článkov >













