EU plánuje podať žalobu na Apple pre monopolné praktiky už tento týždeň |
Európska komisia nie je naklonená prístupu Apple a chce zmeny v jeho App Store.
Európska komisia podľa aktuálnych správ nie je naklonená prístupu Apple a chce zmeny v jeho App Store. Zažaluje ho za monopolne praktiky. Celé to rozbehlo Spotify, ktoré ako prvé podalo sťažnosť pre 30 percentný podiel na predplatnom. Čím výrazne zvýhodňuje svoje Apple Music a znemožňuje konkurenciu. Následne minulý rok podal sťažnosť aj Rakuten pre rovnaký problém s knihami a nakoniec aj Epic.
Komisia okrem App Store rieši aj monopolne praktiky s Apple Pay. Zatiaľ podľa informácií minimálne pre App Store má byť na stole žaloba. 30 percentný podiel je v poslednom čase problémom pre stále viac spoločností, pričom Apple sa bráni tým, že podiel ide na udržiavanie store a bezpečnosť.
Detaily žaloby a aj to, čo bude EU komisia požadovať, sa zrejme čoskoro dozvieme.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 274
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 270
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 285
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119 zobraziť viac článkov >













