Práve som si zahral demo na NFS Most Wanted na Xboxe a musím povedať, že hra nie je až taká zlá, ako som čakal. Demo ponúklo tri rôzne módy a to časovú trať, závod a duel (drag race), plus niekoľko rôznych áut. Všetky módy začínajú samotným pretekom, počas ktorého nebojujete len proti protivníkom, ale sa aj vyhýbate polícii, ktorá keď dostane upozornenie na nelegálne preteky, ide po vás (všetko počujete v rádiu). Zatiaľ čo počas závodu vám až tak problémy nerobia, po víťazstve hra pokračuje v plne otvorenom meste a policajti idú stále po vás. Tam máte určitý čas, aby ste sa im vyhýbali a nechytili vás. Policajtov bude veľa a nie je ľahké im ujsť, blokujú vám cestu, tlačia vás k múru a snažia sa vás zastaviť. Akonáhle zastavíte, začína sa odpočítavať čas, kedy vás zatknú. To začína byť problém hlavne, ak sa jeden policajt natlačí pred vás, jeden za vás a ďalších desať vás obkľúči (jediná ich účinná taktika). Tam už nie je šanca na útek. Celkovo týmto hru dosť sťažili, totiž aby sa vám zarátalo víťazstvo v závode, musíte previesť aj finálny útek. Ak to nedokážete, musíte jazdiť odznovu.
Grafika v hre je pekná, škoda absencie deštrukcie vozidiel, ale inak slušné a vidieť, že Xbox s tým už má čo robiť. Miestami framerate dosť klesal, čo vo veľkej rýchlosti nebolo príjemné, uvidíme ako to odladia vo final verzii a hlavne ako to bude šlapať v PC a PS2 verziách. Plus hra vycháza aj na PSP, DS a Xbox360, kde bude mať všade rozdielnu grafiku. Samozrejme najlepšia bude na Xbox360 a tou sa aj EA prezentuje na obrázkoch.
Celkovo, ako som povedal, je to lepšie ako som čakal, uvidíme čo všetko ponúkne final verzia, ale zatiaľ ma hlavne potešilo, že od čisto arkádového Undregroudu sa ovládanie trochu zmenilo a vylepšilo. Už to nie je také jednoduché, každý náraz vás niečo stojí a nepriatelia na vás už nečakajú. Plus samozrejme atmosféra, ktorú vytvára policajná vysielačka, je veľmi dobrá, škoda že v samotnom závode sa mi policajti zdali len ako do počtu a následne po závode príliš silní, generujú sa všade len, aby vám zablokovali cestu.
Trochu hrateľnosti som zachytil aj vo videách, časová jazda a následná naháňačka je v tomto videu, závod s protivníkmi je tu, a policajná naháňačka so zatknutím je tu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Assassin's Creed Black Flag Resynced 164
- Alza spustila nové mega zľavy 10
- Používatelia zisťujú, že Sony zmaže neaktívne PSN konto po troch rokoch a to aj s 222
- Koniec diskov na PlayStation už Sony priniesol žalobu za viac ako 400 miliónov eur 107
- Čakáte na GTA VI? Tieto hry v otvorených svetoch si môžete zahrať pred návratom do 53
- Vývojár GTA Trilogy priznáva, že fanúšikovia mali pravdu, aj keď nebola to všetko 22
- Hideo Kojima sa vyjadril ku koncu výroby PlayStation diskov 65
- Uniknuté dáta naznačujú, že hráči PlayStation dlhé roky preferovali disky, Sony vš 83
- RECENZIA: DOOM: The Dark Ages | Revelations 14
- Assassin's Creed Black Flag Resynced už predal 2 milióny kusov 79 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS2 PSP Xbox Xbox 360 Gamecube Vývoj: EA / EA Štýl: racing Web: domovská stránka hry
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||















