Tourist Trophy odlišný zážitok z jazdy |
Keď ohlásili Polyphony Digital a Sony práce na motorkovom simulátore Tourist Trophy: The Real Riding Simulator, mnohí si vzdychli: „Ďalšie Gran Turismo len s motorkami.“ Podľa najnovších preview na serveroch GameSpot a IGN je to polovičná pravda. Tourist Trophy bude obsahovať všetky propriety, pre ktoré hráči po celom svete milujú Gran Turismo, ale odlišovať sa bude predsa v niektorých podstatných prvkoch. Tourist Trophy je derivátom Gran Turisma 4, využíva rovnaký (aj keď) modifikovaný engine pre potreby motoriek.
Ovládanie bolo kompletne prekopané a treba si naň zvykať. Pri jazde nemáte kontrolu nad motorkou, ale jazdcom, ktorý na nej sedí. Divné, ale ak si zoberiete, že pri jazde zohráva rolu pohyb jazdca v sedle, tak to bola jasná voľba a navyše to pôsobí autentickejšie. Pred samotnou jazdou si môžete okrem pneumatík a prevodovky vybrať aj štýl jazdy. K dispozícii sú tri stupne (In - jazdec sa nakláňa nebezpečne nízko, Out - jazdec dáva pod seba motorku a Default - kompromis oboch nastavení.) a majú priamy vplyv na zmenu ťažiska a s tým spojenú rýchlosť a polomer vyberania zákrut. V kampani, ktorá je takmer identická s tou v GT4, si svojho jazdca môžete prispôsobiť nastavením držania tela. Každá jedna zmena sa prenesie do jazdných vlastností.
Kampaň v Tourist Trophy je postavená na systéme výhier. Vypadli z nej peniaze a tak nové súčiastky, obleky, prilby a motorky získavate za plnenie 1 on 1 misií (predbehnúť vedúceho jazdca a udržať si po určený čas pozíciu), absolvovanie autoškoly (testy boli zredukované) alebo výhrami na súťažiach. Čo sa týka tratí (zoznam), tak tie sú identické ako v GT4. Niektoré dostali malý facelifting, ako napr. Fuji Speedway s užšími pasážami. Dvojkolesových tátošov v Tourist Trophy prevetráme budúci rok.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvé zábery z nového Highlander filmu s Henrym Cavillom 36
- Celá prvá séria Fallout seriálu je voľne dostupná na YouTube 22
- Podľa analytika Goldman Sachs je to len začiatok: ceny RAM prudko rastú a zdražova 94
- Zomrela Catherine O'Hara zo Sám doma aj The Last of Us 33
- Filmová adaptácia hry Split Fiction už má scenár 43
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 27
- Rambo prequel sa už natáča, robí ho režisér Sisu 28
- Fallout 76 je dočasne zadarmo pri príležitosti finále seriálu 7
- RECENZIA: Sacred 2 Remaster 10
- RECENZIA: Dispatch 15 zobraziť viac článkov >
|
PS2
Vývoj: SCEE / Polyphony digital Štýl: Racing Web: domovská stránka hry
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||












