Peter Moore v aktuálnom interview na Gamespy potvrdil, že Microsoft má záujem o rozvoj hier na oboch svojich platformách a popri podporovaní Xboxu360, plánuje aj rozmach hernej stránky na PC. Pozná silné stránky PC, vie, že síce zisky v obchodoch klesajú, no naopak, online nákupy a s tým spojené MMORPG hry, neustále stúpajú. Chce zvýšiť, ako túto stránku, tak navrátiť na PC aj bežné hry.
Hlavne pracujú na vytvorení niečoho ako herného ekosystému s pozitívami, ako pre vývojárov, tak aj hráčov. Vývojárov podporia hlavne lepšími vývojárskymi programami a samozrejme príchodom DX10 s množstvom noviniek. Pre užívateľov pripravujú prijateľnejšie prostredie. Okrem rôznych drobností v systéme, kde napríklad je možnosť nastavenia parental locku pre rôzne hry, ukazovatele ako dlho ste hru hrali, koľko krát ste ju mali spustenú, chcú upraviť a zjednodušiť inštalácie, a aj štandardizovať balenia pre PC hry, aby užívatelia hneď vedeli, čo si kupujú, rovnako ako je to pri konzolách (rovnaké krabice, logá...). Budú sa snažiť o štandardizovanie multiplayerovej scény, kde by chceli, aby to bolo také jednoduché ako je to na Xbox Live.
Popri tomto sa na Bungie objavil nový článok rozpisujúci Halo 2 pre PC, respektíve pre Vistu. Kde síce Bungie vie, že užívatelia môžu byť sklamaní, že hra nebude pre XP, ale nový operačný systém zaistí lepšiu prezentáciu celej hry. Nechcú, aby ľudia brali Vistu ako niečo, čoho by sa užívatelia mali báť, je to nový operačný systém ďalšej generácie s lepším zapracovaním 64 bitových procesov, novým designom, media možnosťami, pozitívom bude aj HD streaming. Čo sa týka nového Halo 2 pre PC, hlavné vylepšenia budú - vytváranie máp (ktoré bude niečo medzi jednoduchým Far Cry systémom a zložitým Unreal editorom) a matchmaking systém.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Mega výpredaj roka už začal 59
- Steam Machines u nás dostávajú v eshopoch ceny 102
- GTA VI možno nevyjde ani tento rok 122
- Japonské PC obchody zápasia s nedostatkom hardvéru, vykupujú prakticky akýkoľvek s 22
- AMD si z cien pamäti veľkú hlavu nerobí, keď budú zákazníci potrebovať, kúpia si 49
- NVIDIA naznačuje návrat starších grafík a hovorí o budúcnosti v znamení neurálneho 93
- Na CES ukázali Fíni prvú sériovo vyrábanú solid-state batériu, ktorá vydrží takmer 40
- Stranger Things neskončil, myslia si fanúšikovia 67
- Článok: Najlepšie hodnotené hry roka 2025 21
- NVIDIA GeForce RTX 3060 sa má vrátiť späť do výroby v Q1 2026 62 zobraziť viac článkov >












