Samsung S95C QD-OLED otestovaný |
Rtings otestoval nový QD-OLED od Samsungu a pozrel sa na jeho vylepšenia.
Rtings otestoval nový QD-OLED od Samsungu a pozrel sa na jeho vylepšenia. Zároveň ho zaradil do svojho dlhodobého testu, a tak o pár mesiacov uvidíme, ako to bude s jeho vypaľovaním.
Nový S95C dostal pár dizajnových zmien, kde bola teraz elektronika oddelená do znovu menšieho one connect boxu. Znamená to, že TV je teraz veľmi tenký a rovný bez elektroniky v strede, aj keď nie je úplne tenký ako OLED obrazovka, je mierne hrubší, aby sa dozadu zmestili reproduktory a zároveň je aj vystužený, aby ste ho neohli a mohli aj zavesiť.
Vylepšená je hlavne obrazovka, ktorá sa s jasom posunula znovu vpred ako v SDR, kde je to zvýšené o 150 nitov na maximum 630 nitov, tak HDR, kde je to 300 nitové zvýšenie na 1300 nitov.
Základ zostáva rovnaký s minuloročným procesorom, len teraz sa pridáva aj 144Hz režim. Zároveň zostáva aj Tizen a stále absentuje Dolby Vision, ak by vám chýbal.
Zlepšená bola odozva pri hraní, síce jemne, ale znovu je rýchlejšia. V 120Hz režime išla z 5.4ms na 5.1ms. V novom 144Hz má len 4.1ms
Podrobnú recenziu nájdete tu a zhrnuli to aj vo videu:
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové mega zľavy 21
- Oddysey boduje aj u divákov, dostáva vysoké hodnotenia 119
- Kratos bude v God of War seriáli preobsadený 41
- GTA 6 malo za prvý týždeň približne 3 milióny predobjednávok, pri vydaní môže pred 57
- Odyssea zaznamenala najväčší globálny štart v kariére Nolana, spravil tretí najväč 167
- Inde Navarrette, hviezda Posadnutosti dostala vzácnu kópiu Call of Duty Modern War 41
- NVIDIA má mať RTX 50 SUPER karty už pripravené, ich vydanie brzdia ceny pamätí 106
- DOJMY: Age After Age 2
- Proti koncu fyzických médií v PlayStation konzolách síce protestuje veľa hráčov, a 94
- Článok: Xiaomi 17T Pro 32 zobraziť viac článkov >















