Microsoft oficiálne ohlásil systémové požiadavky na Windows Vista, nový operačný systém, ktorý vyjde budúci rok a nahradí ich aktuálny systém Window XP.
Microsoft naposledy priniesol 5 rôznych edícii Windows XP, ale tieto boli viac-menej zviazané s hardvérom (Tablet edition, Media center edition, x64 edition...), pri Viste to bude iné, tá dokáže všetko naraz, ale bude delená podľa toho, ako budete vaše PC využívať (Vista vám podľa licencie vyberie, aké funkcie nainštaluje). Teda rovnako 5 verzií deliacich sa na Windows Vista Business, vhodné pre malé organizácie; Windows Vista Enterprise, určená pre globálne organizácie s komplexnou IT infraštruktúrou. Pre domácich užívateľov bude verzia Windows Vista Home Premium, pre bežných užívateľov pracujúcimi s emailom, internetom, zábavou, hrami; Windows Vista Home Basic je menšia verzia pre najmenej náročných užívateľov (prakticky možnosti XP Home edition), nakoniec Windows Vista Ultimate je to najlepšie, čo vám tento windows ponúka pre domácu potrebu.
Čo sa týka hardvérových nárokov, Vista potrebuje 800 MHz procesor, 512MB RAM a DX9 grafickú kartu (tieto PC budú označené Windows Vista Capable), no lepší zážitok na vašom PC dosiahnete na Windows Vista Premium Ready počítačoch, ktoré budú mať aspoň 1 GHz procesor, 1GB pamäte, grafickú kartu so 128MB pamäte, DVD-ROM, zvukovku, prístup na internet.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Google spustilo na Google Earth mapách letecký simulátor 12
- Alza rozbehla nové zľavy 45
- Filmová recenzia Deň odhalenia 34
- Najväčšie hry z letných prezentácií 104
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 125
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis ukázal hrateľnosť 30
- Čína sprísnila vývoz kľúčovej suroviny pre čipy, ceny pamätí a SSD môžu ísť znovu 56
- Nokia N95 rozbehala pôvodný Half-Life na 30 fps 17
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 15
- Rozobranie Trump Phone potvrdilo, že je len recyklovaným starým HTC mobilom 27 zobraziť viac článkov >












