Asus predstavil WOLED monitor ROG Strix OLED XG27, pridáva mu lesklú obrazovku |
ASUS predstavil prvý lesklý herný monitor WOLED na svete - ROG STRIX XG27AQDM.
Asus predstavil nový ROG STRIX XG27AQDM. OLED monitor síce s 1440p WOLED obrazovkou, ale zase s lesklou povrchovou úpravou. Je to popisu prvý WOLED s lesklou obrazovkou a pre tých, ktorí chcú ostrosť, to môže byť ideálna voľba. Možno škoda, že nie rovno 4K, ale v tejto sfére WOLED obrazovky ešte len prídu.
- Monitor je 26,5-palcový QHD (2560 x 1440) lesklý s WOLED obrazovkou a obnovovacou frekvenciou 240 Hz s dobou odozvy 0,03 ms
- Ponúka vysoko účinný vlastný chladič, pokročilý dizajn prúdenia vzduchu a funkcie ASUS OLED Care na zníženie rizika burn-in.
- Technológia ROG OLED Anti-flicker pomáha znižovať blikanie počas kolísania obnovovacej frekvencie
- Technológia WOLED tretej generácie poskytuje jasnejšie plne biele farby, jasnejší text a lepšiu čistotu pohybu
- Voliteľné jednotné nastavenie jasu zaisťuje konzistentné úrovne
- DisplayWidget Center umožňuje používateľom jednoduchý prístup k funkciám OLED Care a úpravu nastavení monitora pomocou myši
Asus ho cieli na hráčov v eSports segmente pre čo najostrejší a najčistejší obraz. Zároveň nechýba G-Sync podpora a certifikácia AMD Freesync a VESA Certified AdaptiveSync Display 240. Pridáva sa DisplayHDR TrueBlack 400.
Lesklý displej síce na jednej strane ponúka veľmi čistý obraz, kde veľmi dobre vyniknú kontrasty, na druhej strane aj odlesky z miestnosti a teda je ideálne mať temnejšiu miestnosť, alebo aspoň bez okna oproti monitoru.
Čo sa týka vstupov, monitor ponúka jeden DP1.4 a dva výstupy HDMI 2.0 spolu s dvoma portami USB 3.2 Gen1 Type-A a konektorom pre slúchadlá.
Cenu zatiaľ nemáme.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 90
- Grand Theft Auto VI sa zase odkladá! 180
- Do nového Múmia filmu sa vráti Brendan Fraser a Rachel Weisz 47
- Zaklínač na Netflixe stráca divákov 92
- Plánujete kúpiť štvorkolku? Čo takto osemvrtuľovku Jetson One? 20
- Amech roky vedel, že jeho teplovodivá pasta SGT-4 poškodzuje chladiče a procesory 39
- Aké ceny teraz majú grafické karty? 42
- Predator Badlands končí v recenziách prekvapivo dobre 67
- Novembrové hry 31
- RECENZIA: ARC Raiders 64 zobraziť viac článkov >



















