Inworld a Nvidia ukázali lokálne AI, hry už nebudú potrebovať cloud |
AI sa neustále vyvíja a rovnako aj technológie, ktoré ju presúvajú z cloudu na lokálne spracovanie.
Cloudová AI bol len začiatok, ale do budúcnosti už bude v hrách bežať priamo lokálne. Nakoniec už budú AI jadrá ako v procesoroch, tak aj vo väčšine grafík a ak si autori dopredu pripravia machine learning knižnice, AI si to už realtimeovo rozanalyzuje a vygeneruje, čo bude potrebné. Bude však zaujímavé sledovať veľkosti knižníc. Tie môžu byť pri inštalácii väčšie ako samotná hra, síce sa poslednou dobou zmenšujú, stále ak budú autori chcieť spraviť niečo komplexné, bude to musieť byť rozsiahle.
Na Computexe InWorld AI a Nvidia predstavili aktualizovanú ukážku Cover Protocolu, ktorá už čiastočne beží lokálne. InWorld hovorí, že niektoré veci môžu bežať lokálne, niektoré online, čo môže optimalizovať náklady a zároveň zníži lag odozvy.
Autori k tomu povedali:
V Inworld si uvedomujeme, že implementácia sofistikovanej AI do hier predstavuje nielen technické, ale aj ekonomické výzvy. Tradične môže byť presun spracovania AI na vzdialené servery nákladný a môže spôsobiť oneskorenie, ktoré naruší zážitok hráča. Zatiaľ čo Inworld Engine je optimalizovaný pre real-time a nákladovú efektívnosť, uvedomujeme si tiež dôležitosť poskytnutia kontroly a flexibility vývojárom nad výkonom ich hier a užívateľským zážitkom.
Covert Protocol je len jedným z príkladov toho, ako môžu vývojári využiť hybridné nasadenia na integráciu pokročilých schopností AI do svojich hier. Keďže výkonnejšie multimodálne a jazykové modely sa zmenšujú a zefektívňujú, budúcnosť umelej inteligencie na zariadení pre vývojárov sa zdá byť nielen sľubná, ale aj nevyhnutná.
Konkrétne tu Inworld a Nvidia prepli animácie Audio2Face a Riva ASR na automatické rozpoznávanie reči na lokálne zariadenia. Rovnako emócie sú vytvárané na klientovi. Samotný hlas sa tu syntetizuje cez cloud, ale to už nie je AI záležitosť.
Medzitým Nvidia ukázala digitálnych ľudí cez cloud:
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- The Elder Scrolls IV: Oblivion remastered bol predstavený a rovno vydaný 296
- RECENZIA: Clair Obscur: Expedition 33 61
- The Elder Scrolls IV Oblivion remastered sa na Steame pekne rozbehol 129
- GTA San Andreas má dostupný slovenský AI dabing 52
- Aký monitor si vybrať za 100, 200, 400 alebo 1000 eur? Aký rozmer, obrazovku a pom 113
- Takto bude vyzerať iPhone 17 Pro s obalom 64
- RECENZIA: Lost Records: Bloom & Rage 11
- RECENZIA: Amerzone - The Explorer's Legacy 3
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered bude ohlásený zajtra 31
- Porovnanie druhej epizódy The Last of Us season 2 seriálu s hrou 42 zobraziť viac článkov >