Rusom sa nepáči Last Train Home, chcú hru zakázať |
K situácii sa už vyjadrili aj samotní autori hry.
Jednou z najzaujímavejších stratégií minulého roka je česká Last Train Home. Hra je síce o fiktívnom poslednom vlaku, ale vychádza zo skutočných príbehov československých legionárov a ich cesty preč z Ruska. To sa aktuálne Rusku veľmi nepáči a dokonca sa v tom celom angažuje ruská prokuratúra. Tá požaduje zákaz distribúcie hry, ktorú vyvinulo brnenské štúdio Ashborne Games. Hra o československých legionároch podľa ruských úradov podnecuje nenávisť voči ruskej vláde a vojakom Červenej armády.
Podľa prokuratúry hra nezodpovedá „tradičným hodnotám súčasnej ruskej spoločnosti, obsahuje nepravdivé informácie o činnosti vtedajších štátnych orgánov a popiera historické fakty a glorifikuje predstaviteľov československých légií“. To podľa nej môže poškodiť duševné a sociálne zdravie detí.
Na situáciu už reagovali aj autori, ktorí k situácii povedali:
"Hoci príbeh našej hry Last Train Home je o fiktívnom (!) poslednom vlaku, vytvorili sme ho na základe dostupných historických zdrojov, pričom sme sa snažili nezobrazovať vojnu čiernobielo. V priebehu hry môžu hráči vidieť všetky strany konfliktu, a to aj v nelichotivom svetle.
Vzhľadom na to sme úprimne prekvapení, že prokuratúra v Petrohrade upriamila svoju pozornosť na našu hru, keď musia existovať iné, naliehavejšie priority, ako napríklad stíhanie porušovania ľudských práv a podobné témy."
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Disney vraj rozmýšľa nad zrušením poslednej Star Wars trilógie z hlavného príbehu 81
- RECENZIA: World of Warcraft: Midnight 26
- Alza rozbehla nové zľavy 16
- Take-Two vysvetľuje, prečo GTA VI príde najskôr na konzoly a až neskôr na PC 106
- Pri vydaní GTA 6 môžu hráčov prekvapiť ceny konzol 95
- RECENZIA: Dragon Quest VII Reimagined 4
- Chrome potichu sťahuje 4 GB AI model do vášho PC 78
- Vyjde lepšie zloženie PC, alebo kúpenie skladaného PC? Pozrime sa na ceny na jar 2 37
- Predaj Steam Controlleru bol spustený a hneď sa vypredal a teraz zrejme prichádza 44
- Prieskum ukazuje, že väčšina hráčov si už hry nekupuje za plnú cenu 52 zobraziť viac článkov >
|
PC
Vývoj: THQ Nordic / Ashborne Games Štýl: Stratégia / Managementová
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













