Asus predstavil nový 1000W GPU konektor grafickej karty do dosky |
Asus pokračuje vo svojich snahách presunúť konektory grafických kariet do dosiek a predstavil nový štandard s vyšším napájaním.
Asus pokračuje vo svojich snahách presunúť konektory grafických kariet do dosiek a predstavil nový štandard s vyšším napájaním a to 1000W namiesto pôvodných 600W.. Je to druhá generácia ich technológie BTF ("Back to the Future"), ktorá zbavuje PC prebytočných káblov.
Asus už pridal pôvodný konektor do niekoľkých kariet a rovnako spravil aj sériu dosiek s týmto konektorom. Iné firmy sa však zatiaľ nepridali.
Nový GC-HPWR konektor dokáže nahradiť tradičné PCIe a 12VHPWR konektory, pričom poskytuje nižší odpor a nižšie teploty. Systém BTF 2.0 v grafických kartách je kompatibilný aj so základnými doskami bez BTF a umožňuje ich tak používať aj na doskách bez tohto portu (samozrejme, ak do polohy kontektoru výrobca nedá nejakú súčiastku alebo kryt)
Zatiaľ nie je známy dátum uvedenia na trh, no viacerí výrobcovia ako MSI (Project Zero), Gigabyte (Stealth) a ASRock (Back Mount Design) tiež pracujú na podobných konceptoch. Možno by sa mohli dohodnúť na jednom systéme a robiť ho spolu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- DOJMY: DOOM: The Dark Ages - Revelations 32
- Používatelia zisťujú, že Sony zmaže neaktívne PSN konto po troch rokoch a to aj s 222
- Sony končí s fyzickými hrami a internet reaguje: fastfoody aj komici si z toho rob 138
- Sony od roku 2028 skončí s fyzickými diskami pre PlayStation konzoly 338
- Čakáte na GTA VI? Tieto hry v otvorených svetoch si môžete zahrať pred návratom do 52
- Sony malo kedysi v príprave PlayStation 1 skrytý priamo v DualShocku 10
- PS6 a nový Xbox takmer určite nebudú mať diskové mechaniky 167
- Intel vraj zvažuje návrat starších procesorov, oživiť by mohol generácie až od Com 43
- Steam Machine hlási prvý „redline of death“ prípad, po 20 minútach malo zlyhať GP 90
- GOG reaguje na koniec PlayStation diskov: pripomína, že digitálne hry často nie sú 46 zobraziť viac článkov >














