PSP radí 3.00 s novým firmwarom |
Už sme sa naučili, že zmena posledných dvoch číselných hodnôt za desatinnou čiarkou verzie nového firmwaru PSP znamená malé (=bezvýznamné) zmeny. Keď sa mení vo verzii celé číslo, ide o veľké zmeny a veľké zmeny prináša aktuálna verzia 3.00. Obligátne posilnenie ochrany celého systému necháme pre homebrew scénu, my sa zameriame na tie najväčšie novinky. Firmware 3.00 umožňuje PSP komunikovať so 60 GB verziou PS3, streamovať multimediálny obsah (fotky, MP3, videá) a na čo asi mnohí čakali, spúšťať PSone hry!
Ale je tu háčik, teda hák, vlastne kotva. Na to, aby ste si stiahli niektorú z ponúkaných PSone klasík (zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne), potrebujete vlastniť PS3! Od zajtra budú dostupné v Japonsku prvé PSone hry na stiahnutie. V sekcii Game Archives sa objavia: Resident Evil Director's Cut, Hot Shots Golf 2, Silent Bomber, Tekken 2, Bishi Bashi Special, Arc the Lad a dva diely MSX kolekcie od Konami. Sony plánuje na budúci rok upgrade, ktorý umožní menované a ďalšie klasiky hrať priamo na PS3. Detaily o hrách, určených pre americké publikum, budú dostupné v dohľadnej dobe. Ale teraz späť k novinkám firmwaru 3.00.
Po update vám v menu GAME pribudne ikonka Certificate Utility (súvisí so sťahovaním PSone hier), do NETWORK zase Online Instruction Manuals (vy ešte neviete narábať s PSP?) a Remote Play (spomínané streamovanie multimediálneho obsahu) a v menu PHOTO sa vám objaví ikona Camera (podpora v japonsku dostupnej USB kamery s mikrofónom). RSS kanály môžete teraz naučiť pravidelne kontrolovať nový obsah a sťahovať ho priamo na Memory Stick a uložené MP3 súbory môžete pretáčať s 3-násobnou rýchlosťou.
Tými najpraktickejšími zlepšovákmi aj pre Európanov, ktorí nedočkavo očakávajú príchod PS3, je vypnutie automatického štartovania založeného UMD disku po spustení PSP a Visual Player. Táto frajerinka má päť módov (+randomizér) a keď ju zapnete, prehrávanie MP3 získa nový rozmer.
Firmware 3.00 zatiaľ nevie naplno komunikovať s PS3, nemôžete využívať všetky prednosti PS Networku a nemôžete priamo nakupovať na PS Store. V najbližších mesiacoch sa isto dočkáme ešte niekoľkých revízií verzie 3.00. Dúfajme, že budú naplno využívať konektivitu s PS3 a bude umožnený priamy download PSone hier na Memory Stick.
Nový firmware je zatiaľ dostupný v dvoch príchutiach. Pokiaľ vlastníte americkú verziu PSP, firmware nájdete tu, no a ak váš dobrý strýko býva v Japonsku, tak pre PSP bude potrebovať túto verziu.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- GTA VI bolo odložené, ale dostalo rovno aj dátum vydania 188
- Rusko plánuje znárodniť miestneho prevádzkovateľa hry World of Tanks pre podporu U 55
- RECENZIA: The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered 74
- Half-Life 3, respektíve nová Half-Life hra, je už plne hrateľná a v širšom playtes 64
- Nové gameplay videá z Battlefieldu 6 54
- Epic Games Store znižuje svoj podiel z predaja na nulu, pokým hra nedosiahne tržby 54
- RECENZIA: Days Gone - Broken Road (PC) / Remastered (PS5) 39
- PlayStation Plus Essential v máji ponúkne jednu z najlepších hier minulého roka 18
- Ponuka grafických kariet sa znovu rozšírila, RTX 5070Ti už ide pod 900 eur 139
- Nvidia už pripravuje RTX 50 Super verzie kariet s rozšírenou pamäťou 102 zobraziť viac článkov >