V skratke |
EA je veľkým priateľom Wii a DS. Pre handheld DS vraj vzniká Theme Park a pre Wii sa pripravuje Tiger Woods, Godfather a SSX. O posledných menovaných by sme mali v dohľadnej dobe počuť viac. Špeciálne vývoju Wii hier sa bude venovať nedávno odkúpené štúdio Headgate Studios (Tiger Woods, Madden NFL).
Relic Entertainment, autori Company of Heroes, začínajú poškuľovať po MMO žánri s novým RPG projektom.
Len aby nedopadli ako Francúzi z Nevraxu. Z dôvodu nedostatku financií museli firmu, starajúcu sa o MMORPG The Saga of Ryzom, zatvoriť. Hra bude bežať na serveroch ďalej.
No a keď sme pri tom MMO žánri, dajme si štatistiku posledného výskumu, ktorý hovorí, že každý deviaty MMO hráč je závislý. Výskumu sa zúčastnilo 7000 respondentov, z toho 12 % vykazovalo príznaky závislosti (žiadostivosť, zanedbávanie iných činností, strata kontroly atď).
Vykostená postavička Rayman so svojou novou hrou Rayman Raving Rabbids sa stali poslom UNICEFu a teda aj práv detí.
Tony Montana roztočil svoj biznis v Scarface: The World is Yours poriadne. Z tejto mestskej akcie sa predalo viac ako milión kópií.
Ďalší projekt českého Future Games (Posel Smrti, Reprobates) bude pravdepodobne už kompletne 3D, čím dajú zbohom predrenderovaným pozadiam.
Fanúšikov hororu isto poteší, že Augustin Cordes, autor adventúry Scratches, sa venuje novému, zatiaľ nepomenovanému projektu. Samozrejme, že pôjde o horor a bude sa odohrávať v noci. Dôležitým prvkom majú byť spomienky a v hre bude predstavená nová forma zápisníka.
Zdajú sa vám papierové magazíny pridrahé? Čo takto vyskúšať nové e-ziny 360Zine, PCGameZine a PES Fanzine (zameriava sa iba na Pro Evo)? Sťahujte ich zdarma z GamerZines.com.
Nintendo sa nechce vzdať handheldu GameBoy Advance. Pred sebou má minimálne ešte jeden rok života, kým ho úplne nepochová DS-ko, ktoré sa stáva voľbou č.1 medzi handheldami na celom svete.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- HELLGRIND je prvý AI celovečerný film, vznikol za dva týždne 52
- Trump Phone už zákazníci dostávajú, a dostali aj darček - databáza nakupujúcich bo 33
- The Odyssey má mať takmer tri hodiny, Nolan si vybral Zendayu ako Athénu cielene 144
- RECENZIA: Thick as Thieves 7
- GTA 6 si stále drží novembrový dátum vydania, Red Dead Redemption 2 už prekonal 85 36
- Warhorse potvrdilo svoje dve nové hry - Kingdom Come a Middle Earth RPG 79
- Epic rozdáva hry Tomb Raider I-III Remastered a Down in Bermuda 21
- Epic práve odteasoval príchod Unreal Engine 6 a to na Rocket League hre 47
- Článok: Nothing Headphone (a) 32
- Blu-ray mechaniky v PC už dokážu prečítať prakticky všetky konzolové disky 12 zobraziť viac článkov >












