Unreal Engine 5.8 zjednodušuje súčasný vývoj pre XBOX na PC |
Microsoft vydal GDK pluginy pre Unreal Engine 5.8, ktoré umožnia pripraviť hry pre Xbox na PC priamo vo Win64 workflow.
Microsoft sprístupnil nové GDK pluginy pre Unreal Engine 5.8, ktoré majú vývojárom výrazne zjednodušiť prípravu hier pre XBOX na PC. Pluginy sú dostupné cez Epic Games Launcher aj zdrojové kódy Unreal Enginu na GitHube a umožňujú vytvárať, baliť a pripravovať hry pre XBOX na PC priamo v rámci bežného Win64 workflow.
Doteraz vývoj pre XBOX na PC v Unreal Engine vyžadoval použitie WinGDK ako samostatnej platformy. To prinášalo duplicitu pri príprave dát, problémy s kompatibilitou niektorých third-party pluginov a celkovo odlišný postup oproti iným PC obchodom. Nový model toto odstraňuje. Vývojári môžu zostať na Win64, používať svoje existujúce pluginy a zároveň využiť služby XBOX ekosystému.
Microsoft v rámci Unreal Engine 5.8 sprístupnil viacero kľúčových pluginov. Microsoft GDK Store umožňuje nastaviť hru priamo v editore a generovať balíky pre XBOX na PC cez Project Settings. Microsoft GDK Runtime pridáva prístup ku GDK API, napríklad pre cloudové save pozície kompatibilné s XBOXom, výber používateľa alebo systémové UI. Online Subsystem GDK zas umožňuje jednoduchšie napojiť achievementy, friends list, presence a ďalšie služby cez abstraktnú vrstvu Unreal Enginu.
Novinkou v Unreal Engine 5.8 je aj Online Subsystem Selector, ktorý umožňuje dodať jeden spustiteľný súbor pre viacero PC obchodov a automaticky prepínať správanie online subsystemu podľa platformy. Microsoft tvrdí, že pluginy už boli otestované v praxi, keď ich Epic Games použilo pri vydaní Fortnite na XBOX na PC a pri získaní Handheld Optimized certifikácie pre ASUS ROG Xbox Ally.
Z pohľadu vývojárov ide hlavne o odstránenie zbytočných bariér. Microsoft zároveň uvádza, že vylepšil onboarding a vývojové prostredie pre XBOX je možné pripraviť v priebehu minút, kým predtým to mohlo trvať dni. Pre existujúce WinGDK projekty je pripravený aj migračný skript.
Microsoft sa tak pripravuje na Project Helix, keďže budúci XBOX hardvér má byť postavený bližšie k PC prostrediu. Sprístupnenie GDK pluginov pre Unreal Engine tak môže byť ďalším krokom k tomu, aby sa vývoj pre PC, handheldy a XBOX zariadenia čo najviac zjednotil.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Múmia 4 potvrdila návrat Beniho a Ardetha Baya 30
- Sony prvýkrát reagovalo na kritiku hráčov, od konca retailových hier však neustúpi 274
- V Múmii 4 sa má vrátiť aj Arnold Vosloo ako Imhotep 30
- V EÚ začali platiť nové pravidlá práva na opravu, výrobcovia musia pomôcť aj po zá 49
- Saudská skupina dokončila kúpu EA za 55 miliárd dolárov 48
- Spider-Man: Brand New Day podľa odhadov otvoril na 927 miliónoch dolárov 43
- 10 hier, ktoré posunuli hranie vpred 28
- Xbox konzoly už zvýšili ceny 73
- Sony tvrdí, že PS zostane lacnejšia ako herné PC aj po prechode na digitálne hry 198
- RECENZIA: SENARA: The Sacrament 3 zobraziť viac článkov >













