Predstavte si situáciu, že disponujete neobmedzeným rozpočtom a máte si poskladať hernú zostavu svojich snov. Pre niekoho to môže byť ľahká úloha, ale ak by ste sa chceli presvedčiť, ako to robia profíci, určite si nenechajte ujsť článok na extremetech.
Základ zostavy, procesor Intel Core 2 Extreme QX9770 fungujúci od výroby na 3,2 GHZ, technici posunuli výkonovo ešte o hodný krok dopredu vďaka pretaktovaniu na 4 GHz. Takýto procesor si samozrejme zaslúži extrémne kvalitnú dosku, voľba padla na Nforce 790i SLI Motherboard od XFX. DDR3 pamäte Corsair sú schopné fungovať na 1600 MHz, čo sa priam ideálne hodí pre zvyšok systému, a aj ich veľkosť (4 GB) je zatiaľ dostačujúca. Grafický subsystém pri neobmedzenom rozpočte nemôže tvoriť nič iné, než QuadSLI zapojenie dvoch GeForce 9800 GX2. Ostatné komponenty už iba heslovito: disky Velociraptor, 30 palcový displej Gateway, reproduktory Logitech Z5500, zvuková karta Auzen X-Fi, myška G5, klávesnica G15, OS Vista Ultimate. Skrinka Coolermaster Cosmos 1010 poslúži ako kvalitný „obal“ pre drahocenné vnútornosti, 1100 W zdroj im zabezpečí dosť šťavy.
Pohľad na benchamarky dáva jasne na známosť, že investícia sa vyplatila, napr. Crysis beží dvojnásobne plynulejšie než na „obyčajných“ zostavách. A koľko celá táto sranda stála? Systém samotný 6 294 dolárov, doplnky (monitor, klávesnica, atď) 1 891 dolárov, dohromady 8 185 dolárov.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 123
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 156
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 73
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- Ghost of Yotei ukázal svoj gameplay 141
- Nové Alza dni zľavy spustené 21
- RECENZIA: System Shock 2: 25th Anniversary Remaster 36
- Júlové hry 17
- Letný Steam výpredaj už pomaly končí 56
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19 zobraziť viac článkov >