Len včera sme spomínali nové EEE a dnes sa ako huby po daždi na Internete objavujú správy (napr. anandtech) o priamej konkurencii pre tento subnotebook v podobe modelu Wind od MSI. Začne sa predávať už 3. júna za uvádzaciu cenu 399 dolárov, čo bude podstatne menej, než stojí konkurent. Rovnako veľmi zaujímavé sú aj technické parametre výrobku.
Wind sa bude dodávať s dvoma uhlopriečkami, 8,9“ a 10“, pričom rozlíšenie väčšej z nich je 1024x600. Základná konfigurácia tiež zahŕňa 2,5“ 80 GB disk, 512 MB pamäte a batériu s odhadovanou výdržou 2,5 hodiny. Ako operačný systém bude ponúknutý Novel SUSE Linux. Vyššia verzia Windu sa bude pýšiť 80 GB SATA diskom, 1 GB RAM, Bluetoothom a 6 článkovou batériou s výdržou 6 hodín. To však už hovoríme o cene 549 dolárov.
Oba modely budú osadené 1,6 GHz procesorom Atom od Intelu, tromi USB portami, čítačkou pamäťových kariet, 1,3 Mpix videokamerou, VGA výstupom, sieťovkou a WiFi. Váha notebooku bude cca 1,2 Kg.
Odpoveďou ASUS-u na túto hrozbu bude zrejme EEE 901, ktorý bude rovnako ako Wind osadený úsporným procesorom Atom. Prvé obrázky dokumentujúce aj mierne zmeny v dizajne nájdete na tejto stránke.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 123
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 156
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 73
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- Ghost of Yotei ukázal svoj gameplay 141
- Nové Alza dni zľavy spustené 21
- RECENZIA: System Shock 2: 25th Anniversary Remaster 36
- Júlové hry 17
- Letný Steam výpredaj už pomaly končí 56
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19 zobraziť viac článkov >