PRIHLÁS

Silent Hill: Homecoming - obohraná pesnička

pridal spacejunker 16.5.2008 o 15:21 pod hry
HRY > NOVINKY >

Silent Hill: Homecoming je prvým dielom série, ktorý vzniká v západnom svete, konkrétne v štúdiu Double Helix, ako sa členovia z The Collective teraz volajú. Podľa slov autorov nemá ísť o revolúciu, ale evolúciu série. Reakcie na hrateľnú ukážku predvedenú počas Konami Gamers Day v San Franciscu sú zmiešané, no viac menej pozítivne. Silent Hill je z nej cítiť na míle ďaleko a podľa charakteristických (nezameniteľných) čŕt okamžite budete vedieť, kam zaradiť Homecoming.

V nemocnici prebývajú obligátne starostlivé sestričky s oceľovými trubkami v rukách, mestečko je ponorené do hmly, kužeľ svetla z baterky oblizuje opustené priestory, omietka a farba sa olupujú za zvuku sirény ako vo filme, hrdina Alex Shepherd je podobne oblečený ako James zo Silent Hill 2, sú tu podobné lokality, obrovské zrkadlo na záchodoch, použité rovnaké zvuky, príbuzné monštrá a dokonca aj Pyramid Head! Autori sa snažia byť sérii čo najbližšie a to práve vzbudzuje obavy, aby sa z hry nestalo vzdanie holdu.

Okrem toho, že Homecoming ponúka už obohranú pesničku sériou lokalít, nepresvedčuje ani po grafickej stránke. Na poriadne zimomriavky treba pochmúrnejší vizuál. Podľa gameplay videí na GameTrailers a dojmov z viacerých zdrojov je hra plná zaujímavých momentov. Napríklad keď je Alex nasilu pripútaný na lôžko a odvlečený priamo na operačnú sál alebo samotný návrat domov, kedy nájde pri okne svoju matku trúchliac za strateným synom, pričom drží v rukách nabitú zbraň.

Príbeh bude sledovať vašu snahu o prežitie, vyriešenie rodinnej záhady a nájdenie strateného brata. Niečo zlé sa deje aj v meste, kde mizne čoraz viac ľudí a ulice sa zaplňujú zblúdenými groteskne vyzerajúcimi psami. Súbojový systém v Homecoming prešiel drobnými zmenami, no na hrateľnosť majú zásadný vplyv. Alex dokáže vykrívať ataky nepriateľov a pri vhodne načasovanom bloku môže okamžite prejsť do protiútoku a zasadiť smrteľný úder. Každý z takýchto finišov bude špecifický pre zbraň vo vašich rukách a ovládanú postavu (má ich byť viac?)

Po novom si nepriateľa môžete locknúť a kombá vytvárané zo základných dvoch úderov cieliť na jedno monštrum. Vojenská minulosť Alexa sa odrazila v rýchlejšom prieskume prostredia, jeho mrštnejších pohyboch a celkovej odolnosti.

Prezentácia Silent Hill: Homecoming neukázala nič svetaborné, ani neskonale inovatívne, všetko v hre pôsobí familiárne a povedome, čo môže ortodoxných fanúšikov sklamať.





Páči sa mi!




NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA
  1. RECENZIA: Assassin's Creed Black Flag Resynced 139
  2. Používatelia zisťujú, že Sony zmaže neaktívne PSN konto po troch rokoch a to aj s 222
  3. Čakáte na GTA VI? Tieto hry v otvorených svetoch si môžete zahrať pred návratom do 53
  4. Alza spustila nové mega zľavy 7
  5. Sony malo kedysi v príprave PlayStation 1 skrytý priamo v DualShocku 10
  6. Intel vraj zvažuje návrat starších procesorov, oživiť by mohol generácie až od Com 43
  7. Vývojár GTA Trilogy priznáva, že fanúšikovia mali pravdu, aj keď nebola to všetko 22
  8. Hideo Kojima sa vyjadril ku koncu výroby PlayStation diskov 65
  9. Uniknuté dáta naznačujú, že hráči PlayStation dlhé roky preferovali disky, Sony vš 83
  10. Steam Machine hlási prvý „redline of death“ prípad, po 20 minútach malo zlyhať GP 90
  11. zobraziť viac článkov >


PS3
PC
Xbox 360

Vývoj: Konami / The Collective
Štýl: Akcia
Dátum vydania:  november 2008
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Hra na cd/dvd/blueray, ktoru s... (7)
Zdar vsetci. Aku hru si najviac cenite, ktoru mate...
|Hry, ktoré si treba aspoň raz ... (23)
Poslednú dobu tu čítam samé negatíva ovplyvňujúce ...
|Pc - na komunitu (11)
Ako sa zakladá web? Treba mať živnosť? Chcem web s...
|Linux a hry (4)
Ahojte chcel by som ci mi vie niekto poradiť čítal...
|Caute, spravil som hru (3)
vyjde 26.6 na Steame, vola sa Colorace. Ak niekoho...
|Screenshots (66730)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Sector hraje ... (130048)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Must see (42147)
Su veci ktore sa slovami opisat nedaju a preto pat...
|Serialy (18046)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (46280)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (56522)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2026 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk