Štvrtá hra zo série PixelJunk je strieľačka |
V štvrtej hre zo série PixelJunk od talentovaného japonského štúdia Q Games ovládate malú raketku, s ktorou prechádzate uzamknuté levely a zachraňujete žltých panáčikov.
V stánku Sony bola na E3 hrateľná ukážka Shooter, v poradí štvrtej hry zo série PixelJunk od talentovaného japonského štúdia Q Games. Základy boli už pred výstavou známe, poznali sme dokonca aj to, ako bude vyzerať vizuál a na akých základoch bude stáť. Pre osvieženie pamäti, nie je na škodu si ich zopakovať.
V Shooter ovládate malú raketku, s ktorou prechádzate uzamknuté levely (alebo arény) a zachraňujete žltých panáčikov. Cieľom je na palubu so zdvihákom dostať predpísaný počet stroskotancov, nie nevyhnutne všetkých. Ale čo nespravíte pre bonusy a trofeje, že? Ak splníte limit, otvorí sa brána a pokračujete v ďalšom leveli. Brány a panáčikovia sú čoraz rafinovanejšie rozmiestnení, delí vás od nich vodopád lávy, ktorý vám prehrieva trup, napádajú vás nepriatelia chŕliaci lávu alebo riadené strely a nájdete tu aj pasce.
Prekonávanie prekážok je naviazané na dve základné tekutiny - vodu a lávu. Voda schladí lávu, rozpálený trup, môžete v nej plávať a brať ju do nádob, ktoré môžete prenášať voľne v leveloch. Láva na druhej strane je pre raketku smrteľná, vybuchuje v gejzíroch a tuhne po zásahu vody. Takúto hmotu môžete potom salvou rozbiť a otvoriť si tak cestičku k ďalej.
Bludiská sú navrhnuté tak, aby ste okamžite pochopili, kam sa treba dostať, resp. ako otvoriť bránu. Stúpajúca obtiažnosť a častejší výskyt nepriateľov a problémov výborne zamestnáva mozog ako aj prsty. V Shooter nebudú chýbať ani obrovskí bossovia, po prvých pár leveloch sa ocitnete v jaskyni, kde so zeme vykúka niečo znepokojivo farebné. Zo stropu sa na vás znášajú z bizarných rastlín rakety a keď sa ich zbavíte, to farebné sa zmení na mega pavúka. To však už demo končilo nápisom To Be Continued.
PixelJunk Shooter sa ovláda ako ktorákoľvek iná arkádová strieľačka, ľavý analog obhospodaruje pohyb, pravý zase smer streľby a jedným tlačíkom ovládate hák.
Pokiaľ ste prepadli tvorbe Q Games, tak Shooter bude pre vás povinnosťou. V pomyselnom rebríčku najlepších sa dokonca radí nad Monsters a to je už čo povedať.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Pragmata 86
- METRO 2039 sa vracia do temných tunelov a prinesie temnejší príbeh o tyranii, vojn 132
- Microsoft znížil požiadavky na vysoké zisky Xboxu, nová šéfka sa preto už pozerá n 49
- Leak zo zrušenej Metro 4 hry 37
- Ukradnuté dáta ukázali tržby GTA Online a Red Dead Online 70
- Bývalý vývojár GTA 6 krotí očakávania od grafiky hry, trailery neukazujú finálnu p 61
- Mapovanie GTA VI pokračuje 34
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis sa podľa insiderov odkladá, Lara Croft si vraj poč 21
- Crimson Desert dostal nový patch, vylepšuje objavovanie sveta 40
- Nové zľavy boli spustené 1 zobraziť viac článkov >
|
PS3
Vývoj: SCEE / Q Games Štýl: Arkáda Web: domovská stránka hry
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||














