Dark Void pozitívne prekvapil |
Prvý záber. Povedomá žena. Druhý záber. Drake. Tretí záber. Neuveriteľne graficky prepracovaná džungľa. Uncharted? Ale kdeže, to sa iba mozog nechal oklamať podobnosťou hlavných hrdinov a hlavne nádherným grafickým spracovaním vertikálnej akcie.
Prvý záber. Povedomá žena. Druhý záber. Drake. Tretí záber. Neuveriteľne graficky prepracovaná džungľa. Uncharted? Ale kdeže, to sa iba mozog nechal oklamať podobnosťou hlavných hrdinov a hlavne nádherným grafickým spracovaním vertikálnej akcie Dark Void. Skutočne sme prvé sekundy mali pocit, že hráme najlepšiu akčnú adventúru na PlayStation 3.
Keď sme sa ale naučili ovládať jetpack, vyskúšali si scifi zbrane a prehrýzli sme sa cez prvú potýčku s robotickými nepriateľmi, Uncharted nám úplne vyfučal z hlavy. Toto je oveľa „čistejšia“ akcia, ktorá absenciu adventúrnych prvkov kompenzuje vývojom postavy. Ako takmer každá moderná strieľačka aj Dark Void nás za našu snahu odmení postupným vylepšovaním hlavnej postavy a to hneď v niekoľkých smeroch.
Časté používanie jetpacku a lozenie po vysoko položených rímsach, rýchle zmeny uhlu kamery a netradične spracované súboje s pavúkoidnými robotmi (ktorí mimochodom podľa jednej cut-scény asi ani tak veľmi robotmi nie sú) prinášajú aj do tohto žánru svieži vetrík inovácií. Klasickú stránku strieľačiek reprezentujú povedomé zbrane (moderný samopal, laserová puška) a granáty, možnosť skrývať sa a strieľať spoza prekážok a quick time eventy.
Keďže Dark Void sa už dávnejšie prezentoval trailermi zasadenými do vesmíru, dá sa predpokladať, že ponuka prostredí bude skutočne široká. Spolu s naozaj vyšperkovanou grafikou, adrenalínovými súbojmi a atypicky vertikálne navrhnutým gameplayom môže titul na scéne spôsobiť menšiu revolúciu.
Svoje jetpacky dotankujte a nechajte skontrolovať na STK tak, aby ste ich mali na 100 percent pripravené začiatkom budúceho roka. Hru uvidíme 15. januára.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Phil Spencer a Sarah Bond odchádzajú z Xboxu, nová šéfka Asha Sharma prichádza z A 252
- Nová šéfka Xboxu už reaguje na fanúšikov, hovorí, že ich počúva 101
- Oxfordský profesor varuje: AI môže skončiť ako Hindenburg, miliardy dolárov v ohro 38
- Unreal Tournament 2004 je späť a zadarmo, fanúšikovia vydali prvý patch po viac ak 22
- RECENZIA: God of War: Sons of Sparta 22
- Pamäťová kríza môže položiť výrobcov elektroniky, varuje šéf Phisonu 59
- Sony zatvára Bluepoint Games 102
- God of War Trilogy Remake prinesie nový bojový systém 75
- Witcher 1 mal upravený koniec príbehu, bez vedomia scenáristov 30
- RECENZIA: Rayman: 30th Anniversary Edition 15 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS3 Xbox 360 Vývoj: Capcom / Airtight Games Štýl: Akcia Web: domovská stránka hry
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













