Reálne výkony USB 3.0 |
Máme sa vôbec tešiť na nový štandard?
Máme sa vôbec tešiť na nový štandard? Odpoveď znie jasne, máme. Dokazuje to článok na pcperspective, v ktorom redaktori testujú základnú dosku ASUS P7P55D-E Premium so zabudovaným USB 3.0 aj SATA 6G radičom, samostatný externý „nextgen“ radič ASUS U3S6 a USB 3.0 box na disk. V ňom sa v teste ocitne obyčajný disk Barracuda ale aj SSD od Intelu.
Najväčší rozdiel bol nameraný pri Burst Read teste, kde USB 3.0 v kombinácii s rýchlym SSD dosiahlo až takmer 150 MB/s, čo je oproti 33 MB/s pri USB 2.0 disku skutočne zásadný posun vpred. Aj keď je v novom HDD boxe zapojený klasický harddisk Barracuda, hodnoty sa šplhajú k výborným 120 MB/s.
Sledovanie priemernej hodnoty rýchlosti čítania prinieslo podobné výsledky. Použitie nového rozhrania prinieslo takmer trojnásobne vyššie hodnoty, pri použití SSD sa výkon posunie ešte o ďalší krok. Ani v zápisových testoch nemá USB 3.0 konkurenciu a pred svojím starším bratom vyhráva na plnej čiare bez ohľadu na použitý disk.
Pozitívnou správou je, že novinka ešte nemá celkom vyladené ovládače a tak sa dá v nasledujúcich mesiacoch očakávať postupné zlepšovanie výkonu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Pragmata 68
- Microsoft znížil požiadavky na vysoké zisky Xboxu, nová šéfka sa preto už pozerá n 49
- Ukradnuté dáta ukázali tržby GTA Online a Red Dead Online 70
- Bývalý vývojár GTA 6 krotí očakávania od grafiky hry, trailery neukazujú finálnu p 61
- Leak zo zrušenej Metro 4 hry 37
- Článok: ROG FLOW Z13-KJP 14
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis sa podľa insiderov odkladá, Lara Croft si vraj poč 21
- Článok: Lenovo LOQ 15AHP10 10
- Crimson Desert dostal nový patch, vylepšuje objavovanie sveta 40
- Nové zľavy boli spustené 1 zobraziť viac článkov >












