Steampunkový Batman zrušený |
Autori FEAR 3 sa s Temným rytierom chceli vydať po stopách Jacka Rozparovača v zrušenom Gotham by Gaslight.
V dobe, keď svetu Rocksteady ukázali, ako sa robia poriadne komiksové akcie s Batman: Arkham Asylum, strhla sa pravá Batmánia a inšpirovala Day 1 Studios k vytvoreniu vlastnej verzie Temného rytiera.
Predlohou pre Gotham by Gaslight bol rovnomenný 50-stranový komiks napísaný Brianom Augustynom a nakreslený Mike Mignolom, tvorcom Hellboya.
V hre by ste sa dostali do alternatívneho steampunkového univerza, v ktorom Bruce Wayne na prelome storočí pátra po Jackovi Rozparovačovi. Radikálna zmena časového obdobia sa odrážala aj na používaných gadgetoch, mechanických batarangoch, improvizovaných granátoch či dvojdielnom plášti.
Na serveri Siliconera sa objavilo krátke video demonštrujúce animácie hlavného hrdinu. Nečakajte žiaden gameplay, ale môžete si urobiť obraz o tom, ako mohla Gotham by Gaslight vyzerať.
Po takmer dokonalom Batman: Arkham City si ťažko predstaviť, ako by mohli Day 1 Studios konkurovať viktoriánskym prostredím ponoreným do hmly diabolskej psychologickej hre za múrmi mikroštátu. O tom sa môžeme len dohadovať.
Gotham by Gaslight totiž nikdy nevyjde. Projekt vyvíjaný v rokoch 2009 – 2010 pre PS3 a Xbox360 pre vydavateľa THQ bol zrušený.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: I Am Jesus Christ 142
- Vývoj GTA VI zrejme stál viac ako tri miliardy dolárov 107
- RECENZIA: Life is Strange: Reunion 10
- Prvý pohľad na Mega Geometry zeleň s path tracingom vo Witcherovi 4 62
- Prvoaprílové žarty 8
- Prvé zábery Elden Ring filmu Alexa Garlanda unikli na TikToku 32
- Článok: TCL 55'' C7K - Mini LED TV 12
- Denuvo ochrana bola prekonaná, firma už pripravuje protiopatrenia 67
- RECENZIA: Legacy of Kain: Ascendance 8
- Pripravuje sa návrat Uncharted série? 78 zobraziť viac článkov >
|
Xbox 360
PS3 Vývoj: THQ / Day 1 Studios Štýl: Akcia |
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |













